Сім зустрічей із блаженним: львів’ян кличуть на чування у домі свщмч. Василія (Величковського)

На завершення ювілейного року блаженного священномученика Української греко-католицької церкви Василія (Величковського) у його львівській квартирі-музеї відбудеться сім молитовних зустрічей. Провадитимуть молитву монахи-редемптористи та капелани.

У 2023 році виповнилося 120 років з дня народження та 50 років із дня відходу до вічності священномученика Василія – ієромонаха, а згодом – єпископа і новомученика УГКЦ. Квартира-музей на площі Соборній у Львові, де владика прожив з 1955 по 1969 роки, протягом цього року запрошувала львів’ян ближче познайомитися із цією непересічною постаттю. А на завершення ювілейного року проведе ряд молитовних зустрічей, учасники яких молитимуться вервицю, Акафісти, Молебні, а головне – познайомляться з атмосферою дому, що у 1963-1969 роках був Катедральним храмом підпільної УГКЦ.

Також читайте: «Тут говорили пошепки»: мандрівка до дому священномученика Василія (Величковського)

Хранитель музею священномученика Василія Тарас Гуль розповів «Духовній величі Львова», що таким чином наприкінці календарного року підсумовують насичений ювілейний рік блаженного. «Ми хотіли зробити яскраве завершення ювілейного року. Він відзначився більшою відвідуваністю людей в музеї; були різноманітні заходи з різними цікавими особистостями, розширений графік роботи, проводились навіть деякі інтерактивні заходи. Провадилася презентація нового тиражу книги “Історія Чудотворної Ікони Матері Божої Неустанної Помочі”. Зараз готуємо презентацію нової книги, яка ось-ось вийде друком, це збірка інтерв’ю про Величковського. Загалом був рік дуже кольоровий», – зазначив Тарас Гуль.

Екскурсовод також розповів, що свідчення про чудеса за посередництвом блаженного Василія були завжди, але протягом останнього року їхня кількість значно зросла – можливо, раніше люди боялися розповідати, а тепер з’явилося багато зафіксованих свідчень «Найсвіжіше, мабуть, – це від сім’ї, яка мешкає в Іспанії. Чоловік мав онкологію, і казали йому, що справи відверто погані. Власне, у них є всі можливості свідчити про те, що Величковський за нього вступився і недуга відійшла від нього», – підкреслив Тарас Гуль. «Хоча серед наших постійних відвідувачів і їхніх друзів є багато свідчень у різних ситуаціях – у тривогах, сімейних непорядках і тому подібне».

Також читайте: Хранитель музею блаж. Василія (Величковського): «Я мовчав про це 10 років, більше не можу»

Відвідати музей можна не лише у молитовні дні – квартира відчинена з вівторка по суботу з 10:00 по 16:00, а в неділю побувати тут можна з 13:00 по 16:00. Про більші групи відвідувачів просять попереджати заздалегідь, щоб працівники музею могли організувати простір квартири для зручності відвідувачів. Звертатися можна до екскурсоводів музею за телефоном:

0984345810 – Тарас

0986238097 – Лідія