Марійський Центр у Заглині: місце оздоровлення тіла і душі

13 вересня, у день свята Положення Пояса Пресвятої Богородиці, традиційна проща звершується до урочища Заглина — Марійського Духовного Центру  поблизу села Монастирок Жовківського району, одного з найвідоміших паломницько-відпустових місць Львівської області. Цьогоріч очолює моління вересневої прощі Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній.

Заглина — відоме місце об’явлення Богородиці. За історичними даними, У XV – ХVІ ст. на Монастирській горі була розташована обитель монахів Чину Святого Василія Великого,  які тут переховувалися від нападів татар. Пізніше монастир було зруйновано, і в 1784 р. на місці колишньої обителі звели нову церкву, яка була знищена в часи Другої світової війни. Нині церква Успіння Пресвятої Богородиці – третя сакральна споруда, оскільки від першої залишилася лише дзвіниця.

Народні перекази розповідають про одинокого ченця, що врятувався під час нападу татар і оселився на самоті в лісі. Люди, що відвідували самітника, пізніше приходили на моління до місця, де він проживав. Саме тут, за переказами, Богородиця об’явилася сільській дівчинці, а відтак через неї відкрила цілюще джерело. Історія зафіксувала, що об’явлення трапилося 13 вересня у далекому XVІІ ст., у день, коли відзначають свято Покладення Чесного Пояса Пресвятої Богородиці. Пізніше тут встановили дерев’яний хрест, а джерело обклали каменем. Згодом сталося чергове чудо — чудотворне джерело повернуло зір доньці землевласника Семінського, який відтак подарував цю ділянку землі селянам для спорудження каплиці.

Вперше у історичних джерелах капличка біля цілющого джерела згадується у 1872 р., відтоді тут розпочалося справжнє паломництво християн. Перша дерев’яна капличка на цьому місці простояла 52 роки, у 1924 р. на її місці збудували нову капличку св. мученика Йосафата, що в 1967 році з метою збереження була перенесена на церковне подвір’я храму Успіння Пресвятої Богородиці с. Монастирок. Пізніше каплицю і хрести біля неї неодноразово руйнували при радянській владі, але місцеві мешканці постійно відновлювали святиню, фіксуючи численні оздоровлення недужих.

Зараз Марійський Центр у Заглині є місцем постійного паломництва, де щороку відбувається велелюдна проща. У 2006 р. біля статуї Пресвятої Богородиці було вмонтовано капсулу із голгофською землею, яку привіз прочанин із Єрусалима. На місці цілющого джерела знаходиться капличка і басейн-купіль, посередині якого встановлено хрест.

За матеріалами drymba.com