“Маємо з вдячністю прийняти пропозицію Бога: бути щасливим разом з Ним”, – владика Володимир на Вознесіння Господнє

Вітаю всіх зі святом Вознесіння Господнього! У цей день було б доречно роздумувати про небо, але залишімося ще тут на землі. Навіть  якщо тут є нелегко. До цього закликав владика Володимир, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ у відео-зверненні на сторінці Архикатедрального собору св. Юра з нагоди Вознесіння Господнього.

Насамперед владика Володимир наголосив, що сьогодні  маємо чимало різних питань: які засади керують цим світом, чи Євангеліє  ще є актуальним, чи може Бог взагалі покинув цей наш світ?

“Ми живемо у світі мобільних технологій.  Візьмімо наприклад супутники, які кружляють довкола нашої планети. Завдяки навігаційним програмам і сигналам супутників ми отримуємо допомогу і можливість добратися до бажаного місця. Якщо відсутній зв’язок зі супутником, то ми вже не знаємо куди йти чи їхати. Якщо відсутня мережа, тоді не працює наш мобільний телефон. Ми себе тоді почуваємо ізольованими. Ми б хотіли антену сховати у нашому домі чи підвалі, але тоді вона не буде ефективною. Антена найкраще працює там, де немає перешкод. Дуже часто це на віддалі”, – пояснив проповідник.

Коли Ісус покидав землю, – каже він, – то дехто з його сучасників можливо сумував, бо Він вознісся на небо і дехто можливо би хотів собі Бога приватизувати.

“У Символі Віри ми визнаємо, що Ісус Возніся на небо і сів праворуч Отця. Він не пішов туди задля власного комфорту, а для того, щоб для нас готувати місце. Небо в певній мірі – це фізичний простір. Це є стан. Ісус Христос покинувши землю водночас товаришує нам у дорозі до цілі: до щасливої вічності”, – додав владика Володимир.

“Ми можемо відчувати у нашому духовному житті брак Божої присутності. Можливо гріх чи інші обставини не дозволяють нам відчувати зв’язок з Богом. Тоді ми переживаємо кризи. Маємо багато різних випробовувань. У цей момент ставимо собі питання: як нам далі бути? “, – зауважив архиєрей.

За його словами найважливішим  для нас є можливість усвідомити, що Бог нам товаришує.  Зрозуміти, що ми маємо дуже велику перспективу, бо відкуплені дорогою ціною. 

“Найважливішим для нас є усвідомлення, що зв’язок з Богом є цілодобовим. Ми маємо велику перспективу: з вдячністю приймаємо пропозицію Бога бути щасливими разом з ним”, – переконаний владика Володимир.

В "мережі" з Богом

В "МЕРЕЖІ" З БОГОМ.Духовне слово Преосвященного Володимира,Єпископа-помічника Львівської Архиєпархії.Празник Вознесення Господнього. 28 травня 2020 р. Б.

Gepostet von Архикатедральний Собор св. Юрія am Mittwoch, 27. Mai 2020