«Маєтки не тратила на розкішне життя, а на одяг для бідних», – прот. Віталій Федюк про святу Параскеву

10 листопада 2021 року, храм святої Параскеви П’ятниці, що на Підзамче, відзначив свій престольний празник. Варто зазначити, що це одна із найстаріших святинь Львова. У храмі знаходяться дві ікони – святої великомучениці Параскеви П’ятниці (Іконійської) і преподобної Параскеви Сербської (Тирновської).

Про значення храму у панорамі релігійних святинь Львова та про велич святої зазначив сотрудник храму святої Параскеви П’ятниці Львівсько-Сокальської єпархії ПЦУ протоієрей Віталій Федюк:

«З покоління в покоління парафія святкує храмове свято 10 листопада – у день пам’яті святої великомучениці Параскеви П’ятниці. За припущенням дослідників, історія Церкви починається ще з княжого періоду. Це підтверджують археологічні дослідження, проведені біля Церкви у 1977 – 1978 роках, згідно з якими фундамент та фрагменти стін храму датовані ХІІІ – першою половиною XIV ст.

Історія святої Параскеви – доволі цікава. Батьки, будучи дуже побожними, виховали її у добрих звичаях, навчили святій вірі та дотриманню Заповідей Господніх і відійшли до Господа, залишивши свою дочку в молодих літах з великим маєтком. Досягнувши зрілого віку, дівчина наслідувала віру й діла своїх батьків: маєтки не тратила на розкішне життя, а на одяг для бідних, їжу для голодних та мандрівників. Сама вона не звертала уваги на залицяльників, які домагалися співжиття з нею, а заручила себе одному безсмертному Нареченому, Єдинородному Сину Божому. У тропарі сьогоднішнього свята співаємо: «Премудра і всехвальна мученице Параскево, мужність чоловічу придбавши, а неміч жіночу відкинувши, диявола перемогла і мучителя присоромила, виголошуючи і закликаючи: «Прийдіть, порубайте мечем моє тіло і вогнем спаліть, а я, радіючи, йду до Христа, мого Жениха». ЇЇ молитвами, Христе Боже, спаси душі наші»».