Медик-блогер Тарас Жиравецький: “Без Божої допомоги складно бути лікарем”

Невдовзі в Україні відзначать День медичного працівника. Напередодні цього свята, ми поспілкувалися із відомим блогером і головним лікарем медичного центру “Biokurs” Тарасом Жиравецьким, чиї фейсбук-дописи та відео стали інформаційною поживою і розрадою для багатьох людей у найскладніші дні випробувань пандемією. Окрім медичної інформації, пан Тарас публікував і молитви за лікарів та хворих на COVID-19. Як поєднати віру з професією лікаря? Коли завершиться коронавірус? Про це та більше спілкуємося ексклюзивно.

-Як у Вас виникла ідея робити цей блог з порадами,  як пережити коронавірус, котрі стали дуже актуальними для багатьох читачів?

– У мене вже існувала сторінка у Фейсбуці, де були приблизно 7 тисяч підписників,а у іншій соціальній мережі в мене було 15 тисяч фолловерів. Враховуючи,що я мав цей інформаційний інструмент, були читачі, то у мене виникла ідея цікаву і корисну інформацію про COVID-19 подавати через Фейсбук. Потім я вирішив записати відео. Цей запис почали дуже активно поширювати, відео набрало близько мільйона переглядів навіть без реклами.

-Як Ви вважаєте, чому потрібні такі онлайн-поради, блоги з коментарями від медиків? Це через те, що люди не мають контакту зі своїми лікарями на місцях?

-Сімейний лікар може мати до 1800 підписаних декларацій. З кожним йому прокомунікувати важко. Лікар може дати лише якусь коротку пораду.  Тому, якщо кожен почне телефонувати своєму сімейному лікарю за порадами, то він буде лише відповідати цілими днями на дзвінки. Телебачення давало замало інформації про коронавірус. Було більше інформації про гігієну, дистанції, антисептики, але як реагувати на ці всі речі ніхто не радив. Саме тому моя сторінка у Фейсбуці стала доволі ефективною.

-Де Ви черпали інформацію для цих порад? Чи зі своєї особистої практики, чи, спілкуючись із людьми?

-Я черпав з різних джерел.   Я вільно володію англійською мовою, тому можу читати інформацію з міжнародних джерел. З’явилися китайські протоколи лікування, перекладені на англійську мову (на мою думку, це найкращі протоколи), потім з Європи. Крім того, звичайно, спілкувався з колегами, різних спеціальностей: це й інфекціоністи, і пульмонологи. Крім того, 20 років моєї практики – це також певний плюс. Тому, враховуючи супутні патології, я міг давати поради стосовно ковіду.

– А чому Ви взагалі у юності обрали професію лікаря, адже вона є дуже непростою, особливо сьогодні?

– Кожен має свій шлях. У мене батьки були у медицині. Всі 20 років мені подобалося працювати лікарем. Я почав працювати відразу після закінчення інтернатури у приватній медицині, тому мав ширший вибір простору для своєї діяльності. У кінцевому результаті я трохи розчарований, що молодь не дуже має бажання вчитися по медицині, зокрема вчитися думати. Бо працювати по протоколу – це добре, але, наприклад, для лікарів старшого покоління, яке я застав, головне було – лікар думаючий, а не протокольний.

– Часто можна почути про те, що лікарі – це дуже цинічні і корисливі особи, які потребують від пацієнтів тільки грошей.

-Це стосується і поліціянтів, і вчителів, і усіх людей, які мали відношення до бюджетної галузі, яка була безкоштовною. Зараз з’явилося багато лікарів-приватників, але чимало пацієнтів не готові платити за медичні послуги. Страхова медицина у нас не розвинена. У пересічних людей немає навику планувати медичний бюджет. Планують весілля, купівлю машини, але на медичні послуги, люди не готові відкладати кошти.  Тому, коли трапляється якась медична проблема, яка потребує складного вирішення, то людина стикається з тим, що держава не покриває повної ціни лікування, і лікар тоді здається такою неприємною людиною, яка нагадує про ціну за лікування. 

-Де лікар має знаходити баланс між честю професії і грошима?

-Частина лікарів пішла у приватні клініки або створила такі клініки, частина емігрувала за кордон, де їхню працю оцінювали на нормальному рівні. В Україні поки система низьких зарплат працює, і є ризик того, що потрібно просто вижити. За мінімальну зарплату неможливо утримувати родину.  Відповідно, коли лікарям перестануть давати кеш у кишені, то ця ситуація припиниться. Таке було, наприклад, у Туреччині, коли після величезних інвестицій США у медицину, лікарі не отримують коштів у кишені. У них дуже висока зарплата і менші податки. Але трансформація тривала 18 років.

– Я звернула увагу, що у себе на фейсбук-сторінці, Ви постили тексти молитов за лікарів чи за одужання хворих. 

– Я старався, щоб сторінка була більш позитивна і духовна. Враховуючи, що у нас країна християнська, то така корисна річ як молитва і за пацієнтів, і за лікарів, мала б піти всім на користь.

– А чи особисто Ви стикалися у своїй лікарській практиці з випадками, які посилювали віру?

Вища сила вступає у дію і на початку лікування, і наприкінці. Віра у Бога надихає і лікаря, і пацієнта. Ми, лікарі, не маємо права забирати у пацієнта надію на одужання.  Буває така ситуація, коли у нас є звичка казати: “все,це безнадійно”. Це найгірше, що може бути. Деколи стається чудо, і пацієнт одужує. Ми маємо думати на крок вперед і завжди давати пацієнту надію.

– А особисто Ви, чи можете назвати себе людиною віри, чи не зовсім?

– Я вірю у Бога і спілкуюся зі священниками з різних конфесій. Ми підтримуємо один одного. І так само, я іноді раджу пацієнту звернутися за розмовою до священника, хоча би за розмовою. Бо деколи розумний священник і молитва дає свої плюси в одужанні і направляє нас.  Як кажуть, у руках Бога лікар краще працює, а пацієнт легше одужує.

– Відомий нейрохірург Генрі Марш часто підкреслює, що він не вірить у Бога і до цього його спонукає медична професія.

-Наш організм працює, як машина, як біоробот. Але людина наділена чимось значно більшим, аніж штучний робот, якого ми створили. Ми вивчили механіку роботи організму, але душа наша – це дуже комплексне, велике поняття. І я вважаю, що це ментальне достатньо складне. Ми можемо розібрати вірус, протидіяти йому у вигляді вакцини. Але душа людини – це завжди загадка, її не можна до кінця пояснити. Думаю, що кожен лікар приходить до того, що без допомоги Бога працювати важче. Якщо вам допомагає релігія, то це добре. Однак, звісно, що тут має бути здоровий баланс. Бо якщо є серйозна хвороба, наприклад, онкологія, то тоді якщо просто молитися і не лікувати пацієнта, то шанси одужати будуть у нього маленькі. Тобто має бути співпраця лікаря, священника і пацієнта.

-Повертаючись до теми коронавірусу, чого зараз чекати від пандемії? Нової хвилі восени?

-Якщо подивитися на Європу, то досить спокійна зараз ситуація. Лише у Британії почала кількість недужих зростати, за рахунок нового штаму. У Росії пішла ще одна хвиля, досить швидко почала розвиватися ситуація, переповнені стаціонари у великих містах.Що чекає на нас? Вакцинація не гарантує того, що ми не заразимося вірусом. Це потрібно нам зрозуміти. Крім того, вакцинація має бути подвійна для кращої опірності організму. Вакцина – це тема легшого перебігу коронавірусу і меншої кількості смертей для тих, які заразяться. Друге – вакциновані, все одно, можуть поширити коронавірус і заражати. Окрім того, вакцинація у нас відбувається на низькому рівні. Більшість людей вакциновані лише однією дозою. Є ще чимало відсотків дорослого населення, яке ще не перехворіло. Якщо зайде новий штам, то нас може чекати нова хвиля, судячи з того, що ми мали перед тим. Чи це буде вкінці літа, чи всередині осені,  то думаю, що після цього у нас має виробитися колективний імунітет. І до наступного літа кількість захворілих коронавірусом або знизиться до мінімуму, або просто зникне.  Я не думаю, що коронавірус з нами назавжди. 

Прості практичні поради при ковіді для тих хто ще не хворів від доктора Тараса Жиравецького.
1. Якщо у Вас піднялась температура зробіть тест на ковід.
2. Важливо рахувати день захворювання від початку температури – це дуже добре працює, а не від отримання позитивного тесту.
3. Якщо у вас висока температура на 7-8 день захворювання це дуже висока ймовірність приєднання бактерійної інфекції, тому варта здати аналіз крові на црп і прокальцитонін.
4. Якщо у вас високі показники црп (більше 50) або феритину – чекайте важчого перебігу ковіду.
5. Вживання антибактерійних препаратів з першого дня захворювання не потрібне, воно не допомагає.
6. Якщо у вас є сумніви стосовно тактики лікування лікуючим лікарем, другу думку запитуйте в іншого практикуючого лікаря, а не в сусідів, знайомих чи гугла.
7. Якщо у вас впала сатурація менше 92 – вам потрібна госпіталізація.
8. Купіть або позичте в знайомих пульсоксиметр, щоб він був у вас вдома.
9. Якщо ви не хворіли ковідом не рекомендую мандрівки в далекі екзотичні країни, бо замість відпочинку можете отримати складний квест на виживання.
10. Після ковіду, якщо у вас піднялась температура – це не повторний ковід, а ймовірне поворне запалення легень – тому зверніться до лікаря і контролюйте црп і ддимери.
11. Читайте мої пости і дивіться мої відео – підпишіться на мою сторінку.
Маю ліміт 5000 друзів на фейсбуці, тому усіх не можу додати👌
Якщо Вам цікаво, можна почитати мої історії з практики ось тут
Або усі пости про коронавірус зібрані разом саме тут
Гра вірю не вірю
Якщо цікава моя сторінка просто натисніть стежити або follow
Усім дякую за увагу та довіру, в коментарях якщо було цікаво поставте плюсик, це дасть можливість більшій аудиторії побачити відео.
Тут ви можете отримати запис першого в Україні двогодинного вебінару про коронавірус!
Прохання поширити цей пост, а тих хто був на вебінарі в коментарях напишіть чи було вам цікаво і що б ви хотіли додати🙏
запис вебінару про коронавірус безкоштовний доступ відчинено https://edu.dentalexpert.info/zhyravetsky/web/record/1011
Ще раз дякую за лайки та поширення🙏🙏🙏
Прохання при поширенні посту ставити хештег
Немає опису світлини.
 
 
 
694
70 коментарів
170 поширень
 
Подобається
 

 

 
 
Коментувати
 
 
Поширити
 

70 коментарів

 

Найактуальніші

 
 •  
   
  Автор

  Тарас Жиравецький

  Кому допомогли мої пости, відео і вебінар напишіть, як це вам допомогло!

  6

   
  • Подобається

    

    
  • Відповісти
  • 5 дн.
   
  1 відповідь
 
Переглянути більше коментарів
1 з 68
 
 
 

 

4 роки тому з мамою😉

 

На зображенні може бути: 3 людини, дерево та на відкритому повітрі

 

 

Ira Popovych, Onufria Melnyk та ще 1,3 тис.

 

36 коментарів

2 поширення

 

Подобається

Коментувати
Поширити

36 коментарів

Найактуальніші 

 •  

  Люба Попович

  Хай Бог береже ВАШУ сім’ю.

   

   

  На зображенні може бути: чашка для кави та текст «A давайте просто виш вип'емо к ви.»

   

  • Подобається

    

    

   

 • Відповісти
 • 5 дн.
Переглянути ще 30 коментарів

 

 

 

 

Наша травна система😉😉😉
Знайдіть апендикс👌

 

 

Можливо, це зображення в мультиплікаційному стилі (текст)
 
 

 

 

 

 

 

 

Onufria Melnyk, Марія Бецко та ще 506

 

41 коментар

 

90 поширень

 

 
Подобається
 

 

 
 
Коментувати
 
 
Поширити
 

41 коментар

 

Найактуальніші

 

 

 

 •  

   

   

  Poberezhna Natali

   

  Бідолаха 😲😂😂😂

   

   

   


  •  

   Подобається

    

    

    

    

   

 • Відповісти
 • 4 дн.
 
 
Переглянути ще 28 коментарів
 
 
 

 

 

 

Усім бажаю гарного дня!

 

 

На зображенні може бути: цегляна стіна та у приміщенні
 
 

 

 

 

 

 

Nadiya Velychko та ще 253

 

10 коментарів
 
Подобається
 

 

 
 
Коментувати
 
 
Поширити
 

10 коментарів

 

Найактуальніші

 

 

 

 •  

   

   

  Інна Давиденко

   

  Навзаєм ,пане лікарю😊

   

   

   

   

   

   

   


  •  

   Подобається

    

    

    

    

   

 • Відповісти
 • 5 дн.
 
 
Переглянути ще 9 коментарів
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 

 

 
 
 
 • Нове сповіщення
   

   

   
   

   

  Непрочитані

  Люба ДомчакNataliia Vereshko і ще 25 поширили допис сторінки Духовна велич Львова.

  кілька секунд тому