Меморіальна лекція в УКУ з нагоди 70-их роковин смерті Митрополита Андрея Шептицького

лекція-афіша зображенняУ четвер, 30 жовтня, о 16.00 год. в Українському католицькому університеті ( вул. Хуторівка, 35а) відбудеться Меморіальна лекція на тему: «Практичний екуменізм Митрополита Андрея Шептицького: реакція на нищення православних святинь».

Доповідь буде виголошена істориком Ліліаною Гентош. Запрошені гості – владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ та владика Венедикт (Алексійчук), єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ. Модеруватиме зустріч п. Ігор Скочиляс, декан Гуманітарного факультету УКУ.

Традиція проведення таких лекцій була започаткована 2012 року. Метою цієї щорічної події є популяризація на академічному рівні висвітлення духовної й інтелектуальної спадщини митрополита Андрея Шептицького, яка насправді дуже багатогранна. Так, цього року пані Ліліана Гентош зосередиться на екуменічних аспектах діяльності Шептицького. Мова йтиме про засудження Митрополитом знищення православних святинь на Холмщині та Підляшші, що було неординарним, непростим рішенням у тогочасних напружених соціально-політичних умовах. Цьогорічна, третя, меморіальна лекція співпадає з 70-ми роковинами смерті Митрополита.

Організатор заходу – Філософсько-богословський та Гуманітарний факультети УКУ.

Довідка:

Ліліана Гентош – кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту історичних досліджень Львівського національного університету ім. І. Франка, фахівець з історії католицької церкви в Україні, авторка монографії «Ватикан і виклики модерності. Східноєвропейська політика папи Бенедикта XV та українсько-польський конфлікт у Галичині (1914–1923 рр.)» (Львів, 2006). Зараз працює над книжкою про життя і діяльність митрополита Шептицького в міжвоєнний період, з робочою назвою “Митрополит Андрей Шептицький 1923-1939 рр.: між українським націоналізмом і польським етатизмом”.