Мер Львова з нагоди ювілею Реформації: «Я б хотів, щоб доброта, яка є, б у вашій спільноті, була в цілій Україні»

dsc2358-ffe0eba00a1f67969f28505ac9831316Сьогодні у Львівському національному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької відбулась урочиста Академія до відзначення 500-ліття Реформації. Від міста з вітальним словом виступив міський голова Львова Андрій Садовий, та подарував голові Львівського міжконфесійного оргкомітету R-500, пастору Дмитру Колеснику ювілейну монету імені Короля Данила Галицького.

«Всі ми віруючі люди, віримо в Бога, і дуже багато людей вважають, що вірити в Бога – це достатньо, нічого не треба робити, тому що Бог добрий, він всіх любить і всім допоможе. Але в цьому світі є дуже багато людей, які маючи ту любов, цей великий божий дар, випромінюють її. Вони як та свічка горять, палають, і віддають себе.

Сьогодні ми маємо дуже славний ювілей – ювілей реформаторства, ювілей для протестантського руху. Для мене особисто це є надзвичайно цінно у плані поваги до людини, до гідності, поваги до праці.

Львів славний тим, що ми в 1356 році отримали магдебурзьке право. І також напевно хтось думав, що його отримавши, ми вже маємо свободу і самоврядування на все життя. Але так не буває. Завжди треба боротися за це, боротися за ці цінності, і вміти бути разом з людьми. Це так важливо у сьогоднішньому часі – не повчати, а бути разом з людьми, вміти послухати, організувати спільну працю, мати соціальну відповідальність. Це те, що завжди є у вашій спільноті, у нашій спільноті. Це те, до чого я маю дуже велику повагу і пошану. І я би так хотів, щоби ця доброта, яка є, була на всю нашу Україну – нам так цього бракує. І спільна любов до Господа Бога, і спільна праця, і спільна відповідальність за своє життя, за життя своїх рідних, близьких і друзів. Дякую вам за те, що ми є разом. Бажаю всім успіхів, процвітання і великої божої ласки», – сказав у вітальному слові міський голова Львова Андрій Садовий.

Відтак, від громади міста Львова міський голова подарував голові Львівського міжконфесійного оргкомітету R-500, пастору Дмитру Колеснику ювілейну монету імені Короля Данила Галицького.

«Я входжу в наш всеукраїнський організаційний комітет, і особисто хочу подякувати вам від нашого центрального і регіонального комітетів. Бо спілкуючись з головами регіональних комітетів, і розуміючи, що відбувається на місцях, не так багато міських голів настільки відкриті до співпраці з протестантськими громадами. Ми дуже дякуємо, адже наша співпраця вже триває багато років, і ми дуже цінуємо її», – сказав до міського голови Дмитро Колесник.

Так, Академія розпочалась виконанням хором в супроводі органу хоралу Мартіна Лютера «Ein Feste Burg ist unser Gott». Прозвучали музичні номери «Sanctus», «Found», а також – спільна міжконфесійна молитва за Україну. Також було представлено доповідь на тему «Реформація. Основні ідеї-постулати реформації. Значення реформаційного руху для суспільства».

Завершив захід концерт духовної музики «Requiem for the living»

Нагадаємо, у 2017 році відзначають 500-річчя Реформації. Початком Реформації прийнято вважати виступ німецького ченця Мартіна Лютера 31 жовтня 1517 року, який у цей день прибив 95 тез до брами собору у Віттенберзі.

Джерело: сайт ЛМР