Мерія візьме в оренду львівський костел, щоб врятувати його від руйнування

Костел кармелітів босих може не пережити зиму.

Львівська міська рада планує взяти в оренду у власника Львівського автобусного заводу костел і монастир кармелітів босих, розташований на території заводу. Таке рішення дозволить найближчим часом розпочати протиаварійні роботи у костелі, повідомив під час брифінгу, 18 вересня, заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко. Про це інформує видання ZAXID.NET 

За словами Москаленка, після нещодавньої пожежі, яка знищила частину даху костелу, пам,ятка перебуває у аварійному стані.

“Цей завод перебуває у приватній власності. У 2018 році об’єкт визнали пам’яткою місцевого значення. З цього моменту не було підписано жодного охоронного договору власником комплексу будівель. В результаті, чи то загорання,  чи то підпалу, пам’ятка зараз є в надзвичайно поганому стані і руйнування може відбуватися далі. Небезпека у тому, що цей об’єкт може не вистояти зиму”, – розповів Москаленко.

Відтак міський голова Львова Андрій Садовий звернувся з листом до арбітражного керуючого ТЗОВ “Львівський автобусний завод”  Андрія Надлонка з проханням віддати місту комплекс костелу і монастиря в оренду. 

“Це єдиний варіант, який сьогодні можна вчинити, щоб ця пам’ятка не була зруйнована”,- пояснив Москаленко.

За його словами, вартість орендної плати буде визначена після обстеження костелу кармелітів.

Директор Департаменту “Адміністрація міського голови” Євген Бойко своєю чергою повідомив, що римо-католицька Церква  також погодилася допомогти місту з реставрацією костелу.

“До міського голови надійшло звернення від Митрополита Мечислава Мокшицького про готовність швидко долучатися до робіт, які будуть пов’язані  з виведенням із аварійного стану та реставрацією цих будівель. Місто спільно з Церквою буде робити всі кроки, щоб ці роботи швидко розпочати”, – повідомив він.

Після того, як місто узгодить із власником костелу умови оренди приміщень, представники мерії зможуть провести аудит приміщень і визначитися з кошторисом для відновлення пам’ятки. Яким чином костел буде використовуватися після реставрації, місто вирішить спільно з Церквою.

Нагадаємо, пожежа у костелі кармеліток босих трапилася уночі 20 серпня цього року.Внаслідок пожежі згоріла частина даху костелу і пошкодилися перекриття. Напередодні пожежі, львів’яни створили петицію про порятунок приміщень костелу та монастиря. Ця петиція набрала необхідні 500 підписів для  розгляду депутатами Львівської міськради.

Костел та монастир кармелітів збудували у 1938 році. Після Другої світової війни приміщення костелу використовувалися як магазини та станція техобслуговування, а згодом костел перейшов у приватну власність у складі автобусного заводу.  У 2018 році комплекс костелу із монастирем внесли у перелік пам’яток архітектури місцевого значення.

ДЖЕРЕЛО: ZAXID.NET