Міський голова Львова вручив капелану-єзуїту нагороду Міноборони України

Львівський міський голова Андрій Садовий від імені Міністерства оборони України вручив Знак пошани капелану о. Андрієві (Зелінському), ТІ. Про це він зазначив на своїй фейсбук-сторінці.

«Сьогодні слово – це також зброя. І ваше слово надихає, підтримує та зцілює. Отче, дякуємо за Вашу працю!» – наголосив міський голова.

О. Андрій (Зелінський), ТІ – священник УГКЦ, член чернечого згромадження «Товариство Ісуса», радник Глави УГКЦ зі стратегії комунікації, військовий капелан, заступник керівника Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ. В цьому Департаменті він займається низкою завдань з питань інституційного оформлення душпастирства в Збройних Силах України і забезпечення якісного рівня капеланського служіння, член робочої групи з напрацювання законопроєкту «Про Службу військового капеланства», працює зі сім’ями військовослужбовців, особливу увагу приділяє родинам, які втратили синів, дочок, батьків, чоловіків. Також займається реабілітацією воїнів.

Також о. Андрій (Зелінський) – викладач програми «Етика-Політика-Економіка» УКУ, Інституту Лідерства та управління УКУ, Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ, співзасновник, лектор і член Ініціативної групи та Наглядової ради Української Академії лідерства, політолог, публіцист, автор книг, громадський діяч.

О. Андрій народився у Львові. Здобув філософську освіту у Коледжі Святого Василія (Стемфорд, США), богословську — в Папському Григоріанському університеті в Римі (Італія), політологічну — в Національному університеті «Києво-Могилянська Академія». У 2014 році він став першим військовим капеланом при штабі АТО. З червня 2014 року здійснював своє служіння у  підрозділах ЗСУ під Слов’янськом, Краматорськом, Старогнатівкою, на Авдіївській промзоні та у Пісках, Дебальцевому, Широкиному і Водяному Донецької області. Ще в Києві відвідував перших поранених у Центральному військовому шпиталі. Як військовий капелан одним із перших поїхав у район бойових дій на Схід країни. Розпочинав душпастирську діяльність у польовому храмі Архістратига Михаїла неподалік Слов’янська. Автор кількох книг короткої прози та есеїстики.

Нагрудний знак «Знак пошани» — відомча заохочувальна відзнака Міністерства оборони України. Нею нагороджують військовослужбовців та працівників Збройних Сил України за значний особистий внесок у справу розбудови, розвитку та забезпечення життєдіяльності Збройних Сил України, досягнення високих показників у військовій, науковій, освітянській та інших сферах діяльності, бездоганну сумлінну службу (працю).