Міський голова відзначив книгу о. Андрія Зелінського «Золотим гербом Львова»

1-0Вчора, 15 вересня 2016 року, міський голова Львова Андрій Садовий відзначив військового капелана УГКЦ о. Андрія Зелінського нагородою «Золотий герб Львова» за написання книги «На ріках вавилонських». Нагадаємо, що це вже друга книга отця Андрія про війну, перша – «Соняхи. Духовність на час війни» вже встигла стати популярною у широкому читацькому колі (детальніше про цю книгу в матеріалі журналіста “Духовної величі Львова” Юліани Лавриш “Невидимі фронти” для медіаресурсу “День”).

За кілька годин до святкових урочистостей відбулася «допрем’єрна» презентація книги у приміщенні духовно-культурного центру «Архистратиг». Представлення праці відбулося у дусі роздумів і розважань. Напочатку учасники заходу  метафорично входили у простір війни, розглядаючи фото руїн, вслухаючись у звуки пострілів та мелодику Псалому 137 «На ріках вавилонських…», який і є лейтмотивом книги. Кожен мав можливість зануритись у тишу також й наприкінці зустрічі.

Нагадаємо, що на сайті «Духовна велич Львова» напередодні була опублікована рецензія на запропоноване видання («Про особистий Сіон»)

Подаємо також підбірку цікавих думок о. Андрія під час вчорашньої презентації:

 • Історія українського народу – це туга за Сіоном, а отже – за собою справжнім.
 • Має бути повернення до себе справжнього, здатного бути любленим і любити… Господь завжди готовий до безмежної любові.
 • Тільки любов здатна на перемогу!
 • Війна – від чиєїсь самотності, це вимір реальної деструкції.
 • Війна – це боротьба з людяністю.
 • Господь не у бурі, а – у лагідному вітрі. Зустріч з Богом завжди несподівана.
 • Як нам повернути людину після війни? Потрібно зберегти три виміри, де є зустріч із собою справжнім, з братом (іншим), з Богом, Який запрошує налагоджувати ці шляхи.
 • Суспільство, заражене насиллям, унеможливлює регенерацію.
 • Війна – це полігон розстріляних свобод.
 • Серйозне насилля – прийняти світ, який нам нав’язали. Війна в Україні – це Україна, якої ми не знаємо, яка сьогодні воює за мир.
 • Війна завершується там, де людина відчуває себе не самотньою, оскільки вона, ніби вірус, помножує самотності.
 • Роль християнина – це бути пророком повернення.
 • Ми – не безхатченки на вулиці історії. Нам є завжди, куди повертатись.
 • Дарувати життя іншому – це божественна функція, як і любов – божественна.

Запрошуємо до прочитання книги! Нагадаємо, що офіційна презентація книги «На ріках вавилонських» відбудеться сьогодні, 16 вересня 2016 року, з 18:00-18:45, за адресою:  вул. Підвальна, 4, Бар-ресторан «Порохова вежа». Організатор заходу – видавництво «Свічадо».

Довідка

Андрій Зелінський – священик  Української  Греко-Католицької Церкви, член чернечого згромадження «Товариство Ісуса»,  військовий  капелан, член  Ініціативної групи Української  Академії  Лідерства.

Філософську  освіту  здобував у  Коледжі  Святого  Василія, Стамфорд,  США,  богословську – в Папському Григоріанському університеті в Римі, Італія, політологічну – в  Національному  університеті  «Києво-Могилянська  Академія». Основні  сфери  наукових  інтересів  та  напрямки пасторальної діяльності: християнська духовність у контексті сучасної культури, ідеологія національної безпеки та забезпечення духовних потреб військовослужбовців.

Викладач  Київської  Трьохсвятительської  духовної  семінарії УГКЦ та автор книги «Соняхи». З червня 2014 року бере активну участь у наданні духовної підтримки українським військовим у зоні АТО, здійснюючи своє служіння у підрозділах ЗСУ під Слов’янськом, Краматорськом, Старогнатівкою та у Пісках, Дебальцевому, Широкіному Донецької області.

Джерело: прес-анонс (Світлана Бабинська, помічник керівника відділу маркетингувидавництва «Свічадо»).