Місто викупить в обласної ради приміщення для Центру Опіки Сиріт за 40 млн. грн

Львівська міськрада має намір передати будівлю під потреби Центру Опіки Сиріт УГКЦ.

Львівська міська рада викупить для Місії «Центр Опіки Сиріт» УГКЦ приміщення на вул. Короленка, 7. Там має діяти «Дім Милосердя». Раніше Львівська обласна рада виставила це приміщення на аукціон. Однак місто, підтримуючи позицію численної кількості львів’ян та усіх небайдужих, які підтримували Центр, прийняло рішення викупити це приміщення для потреб Центру. Сума викупу становить 40 млн. грн.

У вівторок, 28 травня 2019 року, депутати Львівської обласної ради на сесії погодили передачу у власність громади Львова чотириповерхове приміщення колишньої школи-інтернату на вул. Короленка,7. За передачу майна, у якому працюватиме Центр Опіки Сиріт ЛА УГКЦ, мерія Львова повинна перерахувати ЛОР з міського бюджету 40 млн гривень. Відповідне рішення прийняли 60 депутатів ЛОР.

У власність громади Львова перейде нерухомість на вул. Короленка, 7 площею 9 292, 9 метрів квадратних. Йдеться про навчальний корпус, склад, майстерню. За передачу школи, Львівська міська рада повинна перерахувати до бюджету області субвенцію у розмірі не менше 40 млн гривень.

На засіданні сесії ЛОР виступив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко , який підтвердив готовність ЛМР виділити потрібну суму.

« Ми готові перерахувати 40 млн. грн. субвенції, щоби Центр Опіки Сиріт отримав приміщення на Короленка. Це важливо, бо ми повинні підтримувати всіх, кому потрібна допомога. Те, як організовує працю отець Роман Прокопець, отець Степан Сус — це є зразок організації соціальної роботи, і це приміщення, яке є в центральній частині міста і має територію довкола, де можуть організувати і навчання, і соціальну роботу, це критично важливо.

Це є консолідоване рішення щодо цієї суми, щоби Центр Опіки Сиріт отримав це приміщення. Тому ми погодилися на цю пропозицію, оскільки ми з самого початку говорили, що будемо підтримувати позицію львів’ян, аби Центр Опіки Сиріт отримав це приміщення. В жодному разі не виставляти його на аукціон, не робити під комерцію, тому що це потрібно під соціальну роботу. Нам сьогодні треба максимально збільшувати кількість соціальних інституцій — особливо таких, які показують дуже високий стандарт роботи”, — прокоментував Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку.

Нагадаємо, що раніше Центр Опіки Сиріт звертався до облради , щоб колишню школу на вул. Короленка, 7 передали сиротам для створення “Дому милосердя”.

Проте комісія із питань комунального господарства та приватизації ЛОР не підтримала звернень і вирішила таки продати приміщення. 27 лютого цього року, приміщення продали на аукціоні київській брокерській компанії. Паралельно з аукціоном, відбувся суд , який зупинив продаж будинку на ауціоні. Після рішення суду, Львівська обларада фактично не може підписати договір продажу цього будинку.

Джерела: https://zaxid.net/
https://city-adm.lviv.ua/