“Моліться, робіть перерви від соцмереж, віддайтеся у Божі руки”: Владика Борис про життя під час війни

Російські ракети і бомби б’ють по наших містах і цивільній інфраструктурі щодня і щоночі. Для російських військ немає заборонених цілей. Війна прийшла у хату кожного українця чи українки.

Президент УКУ, Митрополит Філадельфіський Борис розповів “Голосу Америки” про роль Церкви в умовах війни, а також поділився своїми роздумами про те як давати собі раду коли важко. Про це інформує УКУ.

 

Основні тези:

  1. Молимося. Радянський союз, який був озброєний тисячами ядерних боєголовок, розлетівся, зокрема через моральні чинники, через свідчення мучеників. Молитва є дуже потужною, тож ми стараємося гуртувати людей.
  2. Інформуємо і провадимо адвокатуру. Світ мусить зрозуміти, звідки є коріння цієї війни. Пересічні люди, навіть політики здивовані. Ангела Меркель каже: «Путін змінився». Правда є в тому, що він не змінився, бо вже 50 років працює і живе у спадщині КДБ.  Тож маємо пояснити світові, що ця війна має глибоке коріння не лише в путіні, а й  в російській культурі. Чому 83% російського населення підтримує нині президента у його діях? Важливо також пояснювати український опір. Багато хто дивується, зокрема в США, що Харків захищається. Я відповідаю: «Ви не слухали. Ви не знаєте українських реалій. Ви не бачили наших революцій: Помаранчевої, Революції Гідності». Тож нині маємо багато чого пояснювати світові, навіть елементарні речі. 
  3. Надаємо гуманітарну допомогу. Стараємося організувати максимально ефективну допомогу для України. У перші тижні люди емоційно кинулися допомагати, були проблеми з логістикою, назбирувалися речі, які не були у першочерговій потребі. Зараз наш клич – давайте найкраще кошти. Тож здебільшого у США ми збираємо кошти і передаємо тим, хто близько до війни, бо вони найкраще знають, що їм необхідно.  

Владика Борис переконаний, що Господь у цьому терпінні дасть нам нове життя. «Ми бачимо як українці об’єдналися. Так, є сльози, є переживання, але є сила духа. Голоси з Харкова мене тут у Вашингтоні заспокоюють – ми стоїмо! Це Божа сила –або свобода, або смерть». 

Стосовно того, як давати собі раду у часи війни, владика дав дві поради: 

  • моліться – запаліть свічку, погляньте на ікону, подивіться у Боже обличчя і відчуйте Боже благословення
  • спіть: вимкніть комп’ютер, телефон. Віддайтеся Богові в руки. 

Джерело: УКУ

Джерело фото: “Гал-інфо”