Молитва львів’ян за мир в Україні пролунала на Козацьких могилах

IMG_1211Нещодавно паломницький центр «Покров» здійснив духовну поїздку до Свято-Георгієвського чоловічого монастиря на Козацьких могилах, що під Берестечком. Паломницьку мандрівку очолили священики Української Православної Церкви Київського патріархату – прот. Роман Мануляк та митрофорний прот. Станіслав Гас. Групу львівських паломників зустрів ігумен Софроній, намісник монастиря.

Під час відвідини паломники пригадала непросту українську історію та помолилися за мир в Україні.

Як міцна та неприступна фортеця стоїть свята обитель на острові Журавлиха в с. Пляшева на Рівненщині. Але зовсім не фортифікаційне значення монастиря приваблює своєю історією. У 1914 р. тут було облаштовано та уквітчано найбільшу в Україні могилу козаків та селян, що загинули у битві під Берестечком 1651 р. Так було покладено початок створенню національного духовно-меморіального комплексу «Козацькі Могили».

Як писав ігумен монастиря Никон (Гайдай): «…тут щоденно лунає молитва на спомин славних козаків, які віддали своє життя за православну віру та волю нашої держави. Щоденно, особливо в теплу пору року, припасти до цієї землі приїжджають сотні людей з України та усього світу… І для кожної віруючої та свідомої людини стає зрозумілим: «Козацькі Могили» – це джерело нашої пам’яті, торжество нашої віри в Бога та прояв нашої любові до рідної землі… Причастимося з цього джерела, і ніколи не забудемо, що ми – православні українці!».