Мощі св. Юди Тадея виставили до почитання у Соборі св. Юра. ФОТО

Вчора, 21 лютого, у Соборі св. Юра виставили для почитання мощі св. Юди Тадея. Таким чином, вірянам пригадують,  5-ти літній ювілей перебування Нерукотворного Образу Господа нашого Ісуса Христа у Архикатедральному Соборі, у 2015 році.  

Під час Літургії о. Павло Дроздяк, капелан львівської Міської Ради та сотрудник Архикатедрального собору св. Юра, пригадав  усім присутнім про 5-ти річний ювілей перебування у соборі Нерукотворного образу Господа Нашого Ісуса Христа, що був привезений з особистої захристії  Папи у соборі св. Петра. 

Ви пригадуєте ті великі черги віри до образу? Це не були черги людей які стояли за чимось матеріальним. Це були великі ріки віри води живої, які виточувались з людських сердець бажаючи хоча б на мить побачити Бога”, – зауважив о. Павло під час проповіді. 

Сам апостол Юда Тадей має пряме відношення до цього Нерукотворного Образу. За словами передання, апостол привіз його  до Едеси в руки царя Авгара Мандиліон, щоб цар зцілився і прославляв Бога.  Саме тому сьогодні його мощі є між нами. “Юда Тадей сьогодні нам приносить  образ Ісуса Христа для того, щоб вдивляючись у його лик ми наповнювались Божою благодаттю”, – переконаний проповідник.

У своєму соборному посланні Юда Тадей просить про милосердя, мир і любов для всіх людей. Ми віримо, що отримаємо ці дари за посередництвом молитви до святого.

“Сьогодні ми маємо добру нагоду зазирнути в середину самого себе і переобразитися. Тому що, зараз ми будемо  благословенні першої світовою копією Нерукотворного Образу Христа. Пам’ятаймо, що метою Голгофи не був хрест, а  саме небо. Там Христос для нас відчинив двері Раю.  Христом ми є зцілені. Христом Бог зруйнував ворожнечу, знищив жало смерті, Ним ми спасаємося.

Отець Павло закликав просити Бога, щоб за посередництвом святого апостола він вислухав нашу молитву: “Сьогодні обіймаючи і цілуючи мощі апостола Юди Тадея маймо міцну віру, будуймо храм Святого Духа тут і тепер, щоб насмілитись ще тепер побачити Бога”.

Опісля літургії усі присутні молилися Акафіст до апостола Юди Тадея.

Тим часом о.  Павло Дроздяк благословляв усіх присутніх копією лику Нерукотворного Образу Ісуса Христа.

Пригадаємо, що до  29 лютого щоденно відбуватимуться моління перед мощами святого Юди Тадея по завершенні таких Богослужень: 

Субота, 22 лютого – Божественна Літургія о 9:00

Неділя, 23 лютого – Вечірня о 18:00

Понеділок, 24 лютого – Божественна Літургія о 18:00

Вівторок, 25 лютого – Божественна Літургія о 18:00

Середа, 26 лютого –Акафіст  о 18:00

Четвер, 27 лютого – Божественна Літургія о 18:00

П’ятниця, 28 лютого – Акафіст  о 18:00

Субота, 29 лютого – Божественна Літургія о 9:00

Це моління триватиме до неділі прощення, в особливий спосіб уводячи нас у час Святої Великої Чотиридесятниці. 

Текст і фото Кутнів Христини