«Ми ім’ям Бога нашого сильні!»: відбулося ХIV Всеукраїнське військове паломництво до Зарваниці

17–18 вересня відбулося ХIV Всеукраїнське військове паломництво до Зарваниці, організоване Департаментом військового капеланства Патріаршої Курії УГКЦ для військовослужбовців, членів їхніх родин та родин полеглих героїв. Про це повідомляє Департамент військового капеланства УГКЦ.

У ці дні до Марійського духовного центру на Тернопільщині з’їхалися військовослужбовці, ветерани та члени їхніх родин, військові капелани та родини загиблих воїнів. У паломництві взяли участь і військові капелани Львівської Архиєпархії УГКЦ. А моління прощі очолив Преосвященний Владика Михаїл, Єпарх Сокальсько-Жовківський УГКЦ – керівник Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ.

Долучилися до паломництва також начальник Служби військового капеланства Збройних сил України підполковник Олексій Терещук та начальник Служби військового капеланства Національної гвардії України полковник Олександр Іздебський.

У рамках прощі відбулася панахида, поминальна хода і покладання свічок, а також традиційна Хресна Дорога за участі військових капеланів, військовослужбовців та членів родин загиблих захисників України. Богослуження звершили Владика Михаїл разом із Преосвященним Владикою Теодором, єпископом-помічником Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії та капеланами.

У неділю в Соборі Зарваницької Матері Божої була звершена Архиєрейська Божественна Літургія за всіх захисників України. «Захист Батьківщини — це наш святий обов’язок. Сьогодні ми зібралися для того, щоб відновити свої сили на нашому шляху до перемоги. Бо „ми ім’ям Бога нашого сильні“! Господь завжди на стороні правди і справедливості, тому перемога за нами!», — наголосив владика Михаїл під час проповіді на недільній Літургії.

«Ми ім’ям Бога нашого сильні!» (Пс. 20,8) – гасло цьогорічного паломництва, що відбувається в Зарваниці у вересні з 2008 року за зразком Міжнародного військового паломництва у Люрді (Франція). Богородичний духовний центр на Тернопіллі став постійним місцем проведення прощі для військовослужбовців і їхніх родин, капеланів, учасників бойових дій і працівників силових структур. Особливо актуальним паломництво стало від початку війни у 2014 років як місце духовного відновлення військових. Тут моляться за мир та вшановують полеглих героїв.