Михайло Наконечний: «Фестиваль надії – це масштабна подія, яка спрямована на допомогу суспільству і особисто кожній людині…»

1Цього року у червні Львів стане одним із семи міст світу, яке прийматиме «Міжнародний фестиваль надії». Про те, з якою метою він проводиться, якою буде програма та ще багато іншого, розповідає директор ГО «Міжнародний фестиваль надії», Михайло Наконечний.

– Зараз триває масштабна підготовка до організації Міжнародного фестивалю надії: залучено тисячі людей, проводяться великі конференції та численні зустрічі служителів, а також реалізовуються соціальні проекти. Заради чого це все? В чому полягає особливість заходу?

– Фестиваль надії – це масштабна подія, яка спрямована на допомогу суспільству і кожній людині особисто. Це дасть можливість знайти вічну надію і відчути впевненість у житті. В наш час є багато викликів, які дезорієнтують у правильності вибраного життєвого шляху. Багато горя та труднощів стали невід’ємною частиною нашої долі. Хто допоможе розібратись в розмаїтті цих викликів? Хто допоможе відчути вірність надійного друга чи партнера? На жаль, не всі люди спішать до церкви, не всі вивчають Біблію та щиро моляться. Через численні соціальні і благодійні заходи Фестивалю надії ми намагаємось допомогти нашим співвітчизникам знайти важливу для кожного істину – надія є! І вона реальна… А інформаційні семінари і конференції, які зараз проводяться, допомагають представникам різних церков і конфесій об’єднати свої зусилля для участі в цьому надважливому служінні.

– Якою буде програма фестивалю?

choir_2 – Програма Фестивалю надії, що відбудеться 20 червня на стадіоні Арена-Львів, має бути різнобарвною, розрахованою на всі вікові категорії гостей та учасників, але акцент буде поставлений на життєво важливій темі – надія потрібна завжди і кожному. Для музичного супроводу Фестивалю готується Об’єднаний хоровий колектив кількістю у 2015 учасників та симфонічний оркестр, багато інших українських та іноземних музичних колективів і виконавців. Чекаємо відомих співаків зі США.

– Чи транслюватимуть захід по телебаченню?

– Прямої телетрансляції Фестивалю цього року не передбачається. Але ми запрошуємо всіх охочих прийти безпосередньо на «Арену Львів» і стати гостями Міжнародного фестивалю надії.

– Відомо, що важливим гостем фестивалю буде американський благовісник Франклін Ґрем. Розкажіть, будь ласка, про нього та його діяльність.

– Я знаю, що Франклін – відомий на увесь світ громадський та релігійний діяч, син всесвітньовідомого Біллі Ґрема. Він керує Міжнародною благодійною організацією «Сумка Самаритянина», яка є партнером нашого фестивалю, а також є президентом Євангелістської асоціації Біллі Ґрема. Ми надзвичайно раді тому, що Франклін дав згоду взяти участь у нашому Фестивалі надії!

– Фестиваль надії організовують протестантські церкви різних деномінацій з восьми областей Західної України. Чи зможуть взяти в ньому участь представники традиційних християнських конфесій, наприклад католики чи православні, послідовники інших релігій або невіруючі люди?

– В Раді опікунів Фестивалю надії є представники 6 західних областей України. В основному це Голови об’єднань євангельських церков. У нас також добрі стосунки з представниками інших християнських конфесій. Ми підтримуємо зв’язок з їх представниками. Але, на жаль, стадіон «Арена Львів» є не особливо великим майданчиком для того, щоб можна було об’єднати всіх для участі в одній події. Цього разу ми співпрацюємо з представниками історичних євангельських конфесій.
скачанные файлы

– Зараз Україна переживає нелегкі часи. Вперше в історії незалежності на нашій території йде війна. Чому Фестиваль надії є актуальним для українців саме в цей час?

– Це не перший захід такого рівня, який проводиться в Україні. Подібні фестивалі проходили і в інших регіонах, і в різні часи. Але тепер, коли західні області так багато роблять для допомоги жителям всієї України, саме в цьому регіоні відчувається велика потреба у духовній та моральній підтримці. Єднання нації навколо вічних цінностей утверджує в нас дух надії та віри. І ми готові допомагати тим, хто хоче і вміє служити ближнім. Нехай Бог благословить нас і всіх учасників Фестивалю надії в цій важливій справі – служінні ближньому.

Розмовляла Олесюк Галина

До теми: Протестантські Церкви готуються до Фестивалю надії у Львові