Миряни Паризької єпархії УГКЦ вшанують пам’ять жертв Голодомору та війни на Сході України

sobor_paryzjkoji_bohomateri1Українці Франції 21-23 листопада відзначатимуть річницю Майдану, поминатимуть жертв Голодомору, Небесної сотні, анексії Криму, війни на сході України та відкриватимуть для себе постаті князів Бориса і Гліба.

Заходи відбуватимуться в Парижі та в містечку Санліс, яке славне тим, що там в ХІ столітті мешкала донька Ярослава Мудрого Анна, королева Франції. Саме в цьому містечку минулого року українці придбали церкву, при якій відкрився Культурний центр Анни Ярославни.

“Відзначення річниці Майдану і Революції Гідності, поминання жертв Голодомору та війни на сході України, героїв Небесної Сотні, в Парижі, культурній столиці Європи, який переживає власну кризу і повільно приходить до розуміння небезпек, що стоять перед Україною і всім континентом, має велике значення та потужно комунікує драму і дух сучасної України”, – зазначив владика Борис Ґудзяк, єпископ Паризької єпархії УГКЦ. На його думку, у таких європейських столицях як Париж публічна присутність і свідчення українців потрібні не лише для України, а й для самої Європи.

Під час урочистостей відбудеться похід центром Парижу, поминальна Літургія в Соборі Паризької Богоматері, покладення квітів до Тріумфальної Арки, урочиста Літургія в церкві в Санлісі, круглий стіл “Війна в Україні та миротворчі ініціативи у світлі тисячолітньої спадщини князів і мучеників Бориса і Гліба”, виставка-продаж фотографій Юрія Білaка “Майдан”.

Повідомляє прес-служба Паризької єпархії УГКЦ
Детальну програму заходів на 22 листопада дивіться тут