Мистецький проект «Молитва до Митрополита. Софія» розпочав свою мандрівку музеями

13 травня 2019 року колекція «СОФІЯ»,покинула стіни Національного Музею у Львові ім. Андрея Шептицького, а саме корпус ХММ ім. Олени Кульчицької і вирушила на Яворівщину. У двох просторих залах, які ще пам’ятають кроки Владики Андрея, була створена чудова експозиція заслуженим діячем мистецтв, генеральним директором національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького п Ігорем Кожаном разом з куратом виставки, завідувачем відділу ХММ О. Кульчицької п Любою Кость, за що автор і організатор проекту Олена Білоус висловлює їм щиру вдячність.

Над створенням колекції працювали знані львівські митці: Петро Сипняк, Оксана Тріска-Романів, Тарас Лозинський, Володимир Богуславський, Остап Лозинський, Василь Заблоцький, Віталій Гайдар, Теодозій Салій, Вікторія Шатковська, Любов Лебідь-Коровай, Олександр Гончарук, Марія Гупало та закарпатець Адріан Косо. За місять, поки тривала виставка, довкола неї відбувалося низка цікавих подій, до яких долучилися,всі працівники музею, п Люба Кость, молодший науковий співробітник п. Олена Кирилова, та музейний доглядач п. Алла Сувала.

Разом було проведено ряд цікавих зустрічей і заходів. Серед гостей слід відмітити і Митрополита Львівського УГКЦ Ігоря (Возьняка) ,який мав дуже теплу зустріч з митцями , п Ольгу Михайлюк,засновницю унікального проекту «Золотий мольберт. Слідами митрополита Андрея Шептицького», яка двічі оглядала виставку разом зі своїми приятелями педагогами, п Ореславу Хомик, Голову Союзу Українок,яка завітала у музей з друзями, п Михайла Косіва і п Ярослава Кендзьора , які відвідали виставку з подарунками, а саме книгами з творами графині Софії з Фредрів Шептицької за загальною редакцією п.Михайла , серед гостей були і професори з різних країн. Також відбувалися лекції д-ра Івана Матковського, та зустріч зі школярами, де учні могли не лише оглянути чудову експозицію, але і стати учасниками вікторини, і виграти книжку про Софію Шептицьку.

Дуже символічним є те, що у переддень 182 річниці від дня народження, 13 травня, виставка вирушила на Яворівщину, а саме до Новояворівського міського краєзнавчого музею, де буде експонуватися до 19 червня. У день відкриття, учасники проекту, разом з організатором і автором ідеї Оленою Білоус вирушили до Прилбич, де разом з місцевим парохом о Андрієм Стадницьким мали ласку молитися у каплиці де похована графиня Софія Шептицька, а також залишили кошик розкішних троянд від флористки проекту п Ірини Дяків. Далі побачили каплицю, в Тарнавиці( кол. Брухналь), де знаходиться костел Святої Трійці, де знаходилися образи мальовані графинею, хоча на жаль, зараз костел занепадає. А далі було урочисте відкриття виставки, яке благословив Преосвященніший Владика Володимир ( Груца) , і наповнили співом Народний вокальний ансамбль «Горлиця», за керівництвом п Світлани Осташ . Теплим словом звернувся до всіх учасників і міський голова п Василь Муравель, були цікаві доповіді ряду доповідачів, а справжньою родзинкою дійства було театралізоване дійство «СОФІЯ», в якому крізь листи графиня Софія Шептицька на коротку мить змогла бути трошки ближчою до нас. Організатор і автор проекту «Молитва до митрополита. Софія», разом з гостями, що чисельно прибули зі Львова, висловлює щиру подяку всім, хто долучився до відкриття виставки у Новояворівську. Зазначаємо, що виставка «Молитва до митрополита. Софія» триватиме у краєзнавчому музеї до 19 червня, звідки далі помандрує музеями.

Інформацію і фото надала Олена Білоус