«Митрополит Андрей Шептицький на базі УГКЦ будував державу, українську, незалежну», – А. Садовий

Сьогодні у Львові розпочалась Міжнародна науково-практична конференція «Якісна медицина задля гідності людини. Від історії до сучасності». Учасників заходу привітав міський голова Львова. Конференція також присвячена 115-ій річниці заснування Шпиталю імені Митрополита Шептицького.

IMG_7159


«Пригадую одне з перших Послань, яке мені потрапило в руки, від Митрополита Андрея Шептицького, це коли він був висвячений на Владику. В цьому Посланні червоною ниткою були слова про здоров’я українців. Наскільки це важливо. Коли читає «Як будувати рідну хату» і цю глибину, яку закладав Митрополит Андрей, розумієш, наскільки він був глибоко освіченою людиною. Для мене великим відкриття була інформація, що Митрополит Андрей студіював право у Вроцлавському університеті. Мені приємно, що мер Вроцлава погодився і ми відкрили пам’ятну меморіальну таблицю у Вроцлаві на будівлі університету в пам’ять про Митрополита Андрея, що він там вчився.

2220


Тільки зараз ми більше і більше пізнаємо глибину задуму Митрополита Андрея, який на базі УГКЦ будував державу, українську, незалежну державу, яка опікувалась бідними, допомагала всім тим, хто потребує, яка сповідувала і підтримувала кооперацію, співпрацю, самодопомогу. Не знаю, чи є такі приклади в світі. Не думаю, бо Митрополит Андрей один. Це Божа людина, яку Бог послав нам тут, на цю землю. В цьому великому гроні добрих справ, які робив Митрополит Андрей, шпиталь має особливе значення, бо це те місце, куди ти приходиш, коли тобі важко, коли в тебе є біль. Ці руки, ніжні руки людей, які дуже багато років дбали про бідних, знедолених, це святі руки. Я би дуже хотів, щоб продовжуючи добрі справи, ми також займались великою просвітницькою роботою в плані залучення людей до того, щоб робити більше милосердя. Щоб ми сьогодні, в цей не простий час, краще зуміли допомогти один одному, коли стається якась надзвичайна ситуація. Важливо, щоб це просвітництво було.

Сьогодні під час конференції буде багато мудрих виступів. Для мене велика честь, що така унікальна установа є у Львові і що вона носить ім’я Митрополита Андрея Шептицького», – зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Відтак, від громади міста подяки отримали:

 • Сестра Димитрія – Губарчук Марія Дмитрівна – сестра медична з УЗД;
 • Ясінська Оксана Володимирівна – заступник адміністратора з  господарської роботи та завідувач складу;
 • Сестра Святослава – Пилип’юк  Ярослава Миколаївна – лікар з УЗД;
 • Щебель Роман Зеновійович – лікар сімейної медицини поліклінічного відділення та лікар-терапевт паліативного відділення;
 • Сестра Маргарета – Репела Галина Петрівна – рентгенлаборант.

IMG_7411

Кожен, хто отримав подяку, матиме також від міста матеріальну премію у розмірі 5 тис грн.

Також мер вручив колективу шпиталю імені Митрополита Андрея Шептицького диплом.

«Щоб той диплом мав більший сенс, ми в бюджеті наступного року 1 млн грн на шпиталь передбачимо», – додав мер Львова.

«Цей рік особливий – ми всі з вами згадуємо часи столітньої давнини, ЗУНР. Це прекрасна можливість краще пізнати нашу історію. В рамках цього року ми також вшановуємо кращих такою особливою нагородою до 100-ліття ЗУНР. Я би хотів від нас усіх з вами цією нагородою вшанувати Митрополита Ігоря», – додав Андрій Садовий і вручив Митрополиту Ігорю відзнаку «100-річчя ЗУНР».

Нагадаємо, 22 листопада на «Арені Львів» Шпиталь Шептицького проводить Міжнародну науково-практичну конференцію «Якісна медицина задля гідності людини. Від історії до сучасності».

У рамках конференції відбудуться пленарні засідання, на яких обговорять підсумки та перспективи нової медичної реформи в Україні, кадрові проблеми у вітчизняній системі охорони здоров’я, а також питання віри і психічного здоров’я людини. Окрім цього, на учасників очікують секційні засідання, де виступить два десятки українських науковців, професорів та фахівців у галузі медицини. Окрему увагу буде приділено темі медичного капеланства. За підсумками приймуть резолюцію.

«Це перший такий великий захід, який шпиталь організовує в новітній час. В 2015 році ми актуалізували статут нашої організації, відповідно до якого будемо вести і науково-практичну діяльність. В подальшому плануємо організовувати такі конференції регулярно і в такому міжнародному форматі бачимо добру нагоду для того, щоб перетворити шпиталь на науковий майданчик з обміну знаннями та досвідом», – додав адміністратор Шпиталю о. Андрій Логін.

Шпиталь імені Митрополита Андрея Шептицького – єдиний в Україні церковний заклад охорони здоров’я, що знаходиться у м. Львові за адресою: вул. Озаркевича, 4. Заклад є приватним. Установа, яка на той час носила назву Народної лічниці, була створена у 1903 році Курією Львівської архиєпархії УГКЦ, а 22 вересня того ж року відбулось урочисте її освячення. До діяльності шпиталю були причетними чимало видатних особистостей, таких як сам Митрополит Андрей та доктор Євген Озаркевич. Медичний персонал установи налічує  близько 120 працівників, частина  з них – монахині  (сестри  Милосердя святого Вікентія).

У наш час шпиталь діє на засадах соціального підприємництва та благодійності. Тут надають такі послуги:

 • консультативно-діагностичне відділення (обстеження, консультації лікарів, сучасна лабораторія для біохімічних та клінічних аналізів);
 • відділення паліативного лікування (догляд невиліковно хворих);
 • хоспіс вдома – виїзна бригада із послугами догляду важкохворих пацієнтів вдома та супровід їх родин (у межах. м Львова);
 • Центр психічного здоров’я: психологічна, психотерапевтична, духовна опіка, консультування психіатра;
 • проект «Домашня опіка» – соціальний догляд одиноких соціально незахищених осіб у домашніх умовах;
 • програма випозичення реабілітаційного обладнання.

Шпиталь Шептицького обслуговує пацієнтів на платній основі, проте 10% від оплаченої вартості за медичну послугу зараховується у Шпитальний Фонд допомоги всім, хто потребує підтримки.

Джерело: ЛМР

Підготувала Христина Процак

Фото  Романа Балука