Митрополит Димитрій освятив Свято-Троїцький храм у Львові

7 червня 2020 року, у понеділок, на Духів День, митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Димитрій звершив велике освячення Свято-Троїцького храму м. Львова, що на Пирогівці.
 
Зі щирими словами при вході до храму митрополита Димитрія зустріли з хлібом і сіллю парафіяни храму.
 
При зустрічі у самому храмі слово виголосив в. о. настоятеля Свято-Троїцького храму ієрей Назарій Тишинський:
«Усе подає Дух Святий; пророків посилає, священників удосконалює, неграмотних мудрости навчає, рибалок богословами являє, і єднає всю церковну спільноту. Єдиносущний і співпрестольний Отцеві й Синові, Утішителю, – слава Тобі!». Ваше Високопреосвященство! Митрополите княжого граду Львова – Димитріє! Такими словами сьогоднішнього свята, третьої стихири на «Господи я взиваю», я можу описати все своє переживання та водночас радість. Дорогий Архіпастирю увійшовши у цей храм звершіть чин його освячення, просимо Вас, дорогий Владико, Ваших молитов перед Пресвятою Тройцею, за усіх парафіян святого храму цього, за усіх благосовершаючих у цьому храмі. Дорогий Владико, звершіть цю жертву як наслідник святих апостолів, апостолів від сіонської горлиці, як апостол сьогодення; помоліться також Владико і за наше сьогодні воююче військо! Іс полла еті деспота! «Благословен хто йде во ім’я Господнє!».
 
Під час чину освячення Високопреосвященний митрополит Димитрій спільно з духовенством та вірянами звершив урочистий хресний хід церковним подвір’ям, під час якого довкола храму було обнесено часточку святих мощів, а стіни святині були окроплені освяченою водою та помазані святим миром.
За мить розпочалася Божественна Літургія, яку очолив митрополит Димитрій у співслужінні: секретаря єпархіального управління, настоятеля Львівського храму ікони Божої Матері “Всецариці” протоієрея Володимира Бачинського; ректора Львівської православної богословської академії, настоятеля Свято-Введенського храму смт. Брюховичі, протоієрей Ярослава Ощудляка; Декана богословського факультету ЛПБА, благочиного академічного храму святителя Іоана Золотоустого протоієрея Назарія Лозинського; завідувача канцелярії Львівського єпархіального управління протоієрея Артемія Бабленюка, в. о. настоятеля Свято-Троїцького храму ієрея Назарія Тишинського, ієрея Ігоря Турика; протодиякона Свято-Покровського кафедрального собору м. Львова Семена Пігури та протодиякона академічного храму святителя Іоана Золотоустого Володимира Віняра.
Співи богослужіння виконував октет “Орфей”.
Після причастя на закінчення Літургії з повчальним словом до парафіян звернувся митрополит Димитрій.
Насамкінець з подячним словом до владики Димитрія, отців, що брали участь у соборному богослужінні, хористів, парафіян та гостей престольного свята звернулася монахиня Варвара Цвіренко, котра у своєму слові подякувала за архіпастирський візит Його Високопреосвященству до храму і освячення у нім престолу та побажала якнайчастіше відвідувати цей храм.
Опісля було виголошено многоліття всім учасникам святкового богослужіння.
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
Джерело: http://gradleva.com/?