Митрополит Димитрій (Рудюк): «Львів є найкращою перлиною у короні матері-України»

(17)Сьогодні, 3 травня, з нагоди Дня Львова, у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла відбулася екуменічна молитва за місто та мешканців.

Участь у молитві взяли представники різних конфесій: митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП Димитрій (Рудюк), настоятель Гарнізонного храму та Голова Центру Військового Капеланства Львівської архиєпархії УГКЦ о. Степан Сус, настоятель Митрополичої Базиліки Успіння Пресвятої Діви Марії РКЦ у Львові о. прелат Ян Нікель,  секретар львівської єпархії УАПЦ о. Олег Древняк, прес-секретар Львівської єпархії УПЦ ієромонах Маркіан (Каюмов) та настоятель Львівської єпархії Вірменської Апостольської Церкви о. Тадеос Ґеворґян.

«Я хотів би привітати вас із Днем нашого славного міста Львова. Особлива подяка нашим воїнам, які сьогодні знаходяться тут, в цьому храмі, і особливо батькам та матерям тих, хто відійшов у вічність, захищаючи нашу державу. У ці дні, коли наше місто святкує свій славний День народження ми не знаходимо слів втіхи для них, бо людська неміч перемагає. Але нами всіма, навіть тут об’єднаних у цій святій молитві, рухає любов до свого міста і до тих, хто захищаючи нашу Україну і місто відійшов звідси. Ми віримо, що Господь уже наклав на них свої нетлінні вінці… В цьому соборі, в цьому величному храмі нашої пам’яті, де за минулий рік так багато проведено наших героїв у вічність, ми зібралися, щоби подякувати Богові, помолитися за мир, згадати ще раз їх і помолитися за наше славне місто Львів» – звернувся до присутніх на молитві владика Димитрій (Рудюк), Митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП.

У своєму слові митрополит Димитрій порівняв Львів із найкращою перлиною у короні України.

«Я б хотів, щоб ми з вами на хвильку уявили таку алегорію: збентежену матір-Україну, яка увінчана короною з дорогоціних перлів, що символізують собою столиці нашої української держави: Київ, Галич, Львів, Остріг, Батурин, Чигирин. І звичайно, що найкращим і найбільш дорогоцінним перлом у цій короні є наше славне  місто – місто високої культури і гарних людей.  Тож я не хотів би, щоб до нашого міста Лева приходили вороги. Нехай сюди приїжджають добрі люди, гості, туристи і ми виявимо до них свою частку любові, бо всі ми є християни об’єднані воскреслим Христом, який показав нам найбільшу і найжертовнішу любов» – наголосив владика Димитрій.

На завершення митрополит Димитрій побажав, щоб Божа Матір і св. Побідоносний Великомученик Юрій завжди стояли на сторожі нашого міста і оберігали від усякого зла.

Фото: Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії УПЦ КП