Митрополит Епіфаній: Ми пройдемо цей шлях і в Печерській Лаврі зазвучить українська молитва

2 грудня 2022 року було оголошено про реєстрацію Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври як монастиря у складі Православної церкви України. Водночас, як пояснив міністр культури Олександр Ткаченко, поки поясщо о не йдеться про передачу Лаври від УПЦ МП до ПЦУ.

Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній на своїй фейсбук-сторінці відтак відреагував на новину та реакцію на неї українців, наголошуючи: розбудова Помісної Церкви – це довготривалий процес, який не може бути вирішений в одну мить.

«Розумію емоції багатьох. Хтось радіє так, ніби всі питання вже вирішені. Але багато питань справді потребують відповідей та рішень», – зазначив Блаженніший Епіфаній. «Хтось обурюється, бо хоче, щоби все вже було розв’язане. Але не варто применшувати значення того, що відбулося – сьогодні Українська Лавра справді набула суб’єктності, хоча поки що вона – як новонароджене немовля».

Предстоятель ПЦУ закликав зберігати спокій і поступово робити уроки до зміцнення і розбудови Церкви: «Мирно, спокійно, впевнено ми пройдемо цей шлях. І в святині нашого народу нарешті зазвучить щоденна молитва рідною мовою – за перемогу, за справедливий мир, за вигнання російських агресорів та за добро для України».