Митрополит Епіфаній: “Ми воюємо не лише з російською армією, але з демонічним злом”

«Дорогі брати і сестри!
Вчора я був там, де, здається, що саме пекло розкрило свої врата. Буча, Ірпінь, Гостомель – передмістя нашого Золотоверхого Києва, які для багатьох поколінь були синонімом природної краси та затишку, місцем відпочинку, місцем комфортного життя – нині стали місцем жахливим, сповненим руїни, болю та знаків смерті.
Серед всього цього з особливою гостротою відчувається, з якими силами перебуваємо ми у духовній боротьбі. Бо те, що бачиш навколо – це плід не лише озлоблення російських варварів, темного полчища, яке навалою кривавої орди прийшло на нашу мирну землю, щоби сіяти нищення і смерть. Те, на що перетворили російські загарбники Бучу, Гостомель, Бородянку, на що перетворили і продовжують перетворювати донедавна квітучий Маріуполь і мирну Волноваху, величний Харків, стародавній Чернігів, десятки міст і сотні сіл нашої України – всі ці спустошення і руїни, вся пролита кров та обірвані життя є виявом демонічного озлоблення.
Не лише з російською армією воює нині наш народ за свою волю, за свободу, за майбутнє. Ця війна є частиною більшої боротьби – ми боремося з демонічним злом, з темрявою рабства та смерті. І усвідомлення наше, що в момент Благовіщення прийшов у світ Той, Хто став переможцем диявола, Хто Сам подолав смерть і дає всім, хто вірує в Нього силу долати і перемагати зло і самого начальника зла – це усвідомлення дає нам здатність нині святкувати.
Адже ми знаємо, що з якою би потугою не являло себе зло, воно неодмінно буде переможене силою правди та любові! Життя переможе смерть. Навіть померлі – воскреснуть, бо їх воскресить Господь, даруючи життя вічне. Руїна, страждання та біль – хоча є важкими та страшними, але вони – тимчасові. А перемога, яку дає нам Син Божий, коли віримо в Нього і йдемо за Ним – це перемога вічна, це життя безкінечне, це радість, яку ніхто і ніщо не можуть відібрати.
В цьому і полягає Блага Вість, Євангеліє, яка звіщається самим втіленням, приходом у світ Бога Слова – це вість про перемогу над злом. І ця вість дає нам сили далі боротися, жити, творити, опиратися злу. Дає нам сили світлом надії, любові, добрих діл – відганяти темряву, яку диявол і слуги його, слуги невидимі та видимі, несуть в світ цей.
Благовіщення – лише початок спасіння. І визволення Київщини, Чернігівщини, Сумщини – лише початок української перемоги.
Син Божий, який втілюється від Духа Святого і Марії Діви, пройшов Свій шлях жертовного служіння – і у нашого народу попереду ще триває шлях боротьби та випробувань. Тому ми нині з особливим співстражданням молимося про місця, де триває ця боротьба і про тих, хто бореться зі злом.
Ми молимося про Маріуполь – місто Діви Марії, про його мешканців, живих і загиблих, про його мужніх захисників, та бажаємо всім їм милості від Бога і всього, чого кожен з них потребує. Ми просимо Господа захистити і благословити перемогою наших захисників, мужніх українських воїнів, щоби вони могли якнайшвидше принести мир на Донбас, на Харківщину і Херсонщину та до всіх куточків нашої Батьківщини. І ми, покладаючи надію на Бога, віримо, що як Спаситель пройшов шлях страждань, але переміг, так і ми, український народ, переможемо. Бо наша боротьба – за правду, свободу, за добро, проти тиранії, проти омани та зла. А там, де правда, там Бог і перемога.
І нехай усвідомлення цих істин надихає нас у ці темні часи долати біль, страх, відчай та перемагати диявола і всі підступи його.
Амінь.»
Джерело: pomisna info