Митрополит Епіфаній:”Різдво святого пророка Іоана Предтечі – це особливе свято для кожного християнина”

Різдво святого пророка Іоана Предтечі – це – особливе свято для кожного християнина, адже саме Іоан Хреститель був посланцем Бога, який сповістив людству про прихід і присутність Месії на землі.

Своїм полум’яним служінням Господу Іоан Предтеча готував людей прийняти велике благословіння та прощення гріхів. У своїх проповідях він закликав до щирого покаяння, промовляючи: «Я хрещу вас водою на покаяння, але Той, Хто гряде після мене, Сильніший за мене; я недостойний понести взуття Його; Він хреститиме вас Духом Святим і вогнем» (Мф. 3: 11).

В образі вогню Предтеча зображав силу Святого Духа, Який, наче полум’я, перетворює кам’яне серце людини на живе, знищує його гріховну нечистоту, запалює душу Божественною любов’ю.

Таким чином, у цей урочистий день свята Різдва Іоана Хрестителя просімо у всемогутнього й милосердного Бога, щоб Він обдарував нас тими щедротами, які потрібні для очищення, освячення і спасіння душі. Нехай щире покаяння стане передумовою освячення Святим Духом та наповнить серце надією на вічне життя.

Джерело: https://www.facebook.com/epifaniy/