Митрополит Епіфаній: «Росія за перші сто днів повномасштабної війни вже вбила в Україні 243 дитини»

Коли росія говорить, що когось «захищає» в Україні, то лише справи диявола і зло. Безжальний агресор вбиває і калічить найбеззахисніших, найбільш вразливих створінь Божих – дітей. Росія за перші сто днів повномасштабної війни вже вбила в Україні 243 дитини, щонайменше 446 були поранені.

Ці офіційні цифри, на жаль, зовсім не остаточні, оскільки достеменно не відома доля дітей на окупованих територіях, депортованих родин і сиріт. За даними Офісу українського омбудсмена, з початку повномасштабного вторгнення в Україну росія вивезла на свою територію (фактично, вкрала) майже 200 тисяч українських дітей. Це страх, сльози, біль і скалічені життя не лише тих безвинних дітей, а й їхніх рідних і близьких людей.

Однак злочини не залишаться безкарними! Невідворотність Суду Божого та суду людського – це те, що очікує на кожного агресора і злочинця, хто або власними діями, або словесним схваленням, або і мовчазною бездіяльністю сприяє поширенню зла та смертного гріха.

А ми з вами, дорогі брати і сестри, сьогодні, в Міжнародний день безвинних дітей-жертв агресії, молімося за милість і захист Господній для всіх українських дітей, які потерпають від російської агресії. А нині страждають всі діти України, бо ніхто з них не є в безпеці, у них відібрали миті щасливого й мирного дитинства, право жити у власному домі, з усією своєю родиною. Їх позбавили можливості зараз мріяти і радіти життю, не боятися звуків і не мати ризиків підірватися або скалічитися мінами чи залишками вибухонебезпечних предметів. Страшно усвідомити, що у ХХІ столітті в центрі Європи діти мають замислюватися над тим, чи можна доїсти окраєць хліба, чи можна допити воду з пляшки, чи повернеться додому тато чи мама, і взагалі – чи повернуться вони ДОДОМУ?..

Господи милосердний, збережи дітей милістю  Твоєю, віджени від них ворога і супротивника, захисти від всіх бід, даруй радість серцям їхнім!

Блаженніший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель ПЦУ