Митрополит Епіфаній: “Щоб знайти спокій і мир, спробуйте після робочого дня просто зайти до храму”

В умовах невизначеності сьогодення та постійних змін людині все важче віднайти рівновагу в житті, зберегти внутрішній духовний спокій. Відтак, вона піддається стресу, погані думки інколи схиляють її до хибних рішень, а часом – просто опускаються руки. Навіть коли тяжко на серці, а надія згасає, ми завжди можемо відновити свої сили, звернувшись до Бога.

Можливо, сьогодні у вас усе падає з рук, не вдається встигнути заплановане – залиште думки про це і спробуйте після робочого дня просто зайти до храму. Один крок відділятиме вас від світу, де існують ваші тривоги, пов’язані із буденними справами, до Божого Дому, де панують спокій, а душа знаходить умиротворення. Чи вирішить це ваші проблеми? Залежить від того, що ви попросите у розмові з Богом: звільнення від турбот чи сил та натхнення? Навряд чи відмова від відповідальності принесе полегшення, адже згодом з’являться нові виклики, оминути які означатиме – впасти духом, зневіритися.

Досягти внутрішньої рівноваги із самого ранку допомагає молитва. Ми знаходимо кілька хвилин для горнятка кави, чаю чи склянки води, щоб прокинувся наш організм. Тож чому так часто нехтуємо духовною наснагою? Пам’ятайте: молитва бадьорить душу, дозволяє правильно визначити пріоритети, сприймати щоденні задачі не як проблеми, а як можливості. І, звісно, варто не забувати: головне завдання на кожний день нашого життя – бути доброю людиною, яка підтримає ближнього та подарує свою любов цьому світові. Адже хто дарує її – отримує любов взаємністю, а отже сили та натхнення для звершення добрих справ.

У посланні святого апостола Павла до Ефесян ми читаємо про духовні обладунки, завдяки яким можемо протистояти негативу, роздратованості та злості: пояс істини, броню праведності, готовність благовістити мир, щит віри, «яким зможете пога­сити всi розпеченi стрiли лукавого» (Еф. 6: 16), шолом спасіння та духовний меч – Слово Боже. З такою бронею нашу внутрішню рівновагу не здатні похитнути ані найменші роздратування, ані, на перший погляд, більші потрясіння. Адже із Богом в серці ми знаємо, що живемо для Вічності і щоб досягнути її треба залишатися людиною, головним кредо якої є любов.

Джерело: фб-сторінка Митрополита Епіфанія