Митрополит Епіфаній ухвалив рішення створити “Митрополичий Фонд Православної Церкви України»

Про це сьогодні, 10 жовтня 2019 року, повідомили на фб-сторінці Митрополит Епіфаній.  

“Щоби скоординувати і систематизувати співпрацю з меценатами, а також втілюючи в життя бачення нашої Церкви, як відкритої, я ухвалив рішення створити Благодійний Фонд – «Митрополичий Фонд Православної Церкви України». Він працюватиме за кращими світовими зразками та міжнародними стандартами. А тому одним з обов’язкових принципів його діяльності буде відповідальність перед благодійниками і вірянами: щорічно Фонд звітуватиме про свою роботу та проходитиме перевірку однією з топ-10 аудиторських компаній світу” – йдеться у повідомленні. 

Фонд матиме кілька напрямків праці: 

По-перше, це презентація ПЦУ в світі та зміцнення взаємодії з Церквами-Сестрами. Довгий час Українська Церква була в ізоляції, про нас говорили замість нас і без нас. І, на жаль, закордоном наш «образ» зазвичай презентувала церковній спільноті Російська Церква, спотворюючи факти та реалії задля власної вигоди і панування над нашим народом. Сьогодні ми – повноправна частина вселенського православ’я, а значить, нарешті можемо самостійно і голосно говорити про себе: брати участь у міжцерковних ініціативах і проектах, бути серед їхніх організаторів та запрошувати до участі у них представників інших Помісних Церков. Впевнений, що це сприятиме утвердженню нашої єдності та добрих міжправославних і міжконфесійних відносин.

По-друге, це започаткування освітніх проектів для священнослужителів. Зокрема, організація навчання за кордоном, грантова діяльність, організація обміну викладачами та студентами з провідними духовними навчальними закладами світу, створення новітніх освітніх платформ. Пам’ятаємо, що імперська та радянська епохи залишили великий слід в історії нашої Церкви та в свідомості цілих поколінь священнослужителів. Тому зараз ми маємо звернутися до кращих зразків, але при цьому не втратити зв’язку з сьогоденням. Перед сучасним православ’ям сьогодні багато викликів, і відповідь на них має бути гідною.

Останні дослідження показали, що багато наших співвітчизників на Сході та Півдні України (32,5% та 39,8% відповідно) підтримують Православну Церкву України і хочуть молитися в її храмах. А отже, одне із завдань Фонду – допомогти цим вірянам реалізувати їхнє право на свободу віросповідання як фундаментальне та загальновизнане усім цивілізованим світом”.

Також Предстоятель Православної Церкви України наголосив, що він вірить у те, що   що діяльність «Митрополичого Фонду Православної Церкви України» стане рушійною силою для відчутних змін і зрушень в сучасній Україні, сприятиме втіленню в життя багатьох гарних задумів. Відтак кожен меценат, хто виявить добру волю допомогти Церкві й українській громаді, зможе це зробити офіційно та відкрито, обравши для себе близький чи бажаний напрямок або конкретний проект співпраці.

Джерело: Митрополит Епіфаній