Митрополит Епіфаній: Україна вже морально перемогла і наші новітні герої довершать цю перемогу на полі бою

Втомлюватися – це цілком природно, проте важливо пам’ятати, що після ночі буде новий день; ми маємо вистояти, щоб перемогти зло, але для цього ми повинні не впасти у відчай, не втратити надію. Бо саме вона дає нам сили і піднімає з колін. Про це Предстоятель ПЦУ Блаженніший Епіфаній пише на своїй фейсбук-сторінці. 
 
«Триває вже дванадцятий місяць повномасштабної кровопролитної війни. Зараз дуже складний час для всіх: і для тих, хто чекав, що війна швидко завершиться, і для тих, хто розумів, що вона триватиме довго. Бо досі ніхто не може чітко і впевнено сказати, коли саме скінчиться ця війна. Тож багатьом здається, що ресурс надій вичерпується, що душевна енергія згасає, що сил немає і що цю темряву вже ніхто не розвіє», – наголошує Митрополит Епіфаній.
 
За час війни ми всі змінилися, зазначає Предстоятель ПЦУ. Зокрема, змінилися і священнослужителі, а найперше – капелани, які разом з воїнами несуть службу на фронті, озброєні вірою в Бога і словом Божим: «Саме там, на фронті, – найтяжчі для людини випробування, і саме там духовне служіння є найбільш затребуваним, бо маємо підтримувати, пояснювати, давати відповіді на одвічні питання: “Чому?” і “За що?”, маємо допомагати не зламатися, не зневіритись і не втратити людськість. Бо на полі бою, посеред смерті, зла, жорстокості і болю це дуже важко – лишатися людиною».
 
Попри всі випробування ми проходимо тест на людяність і лишаємося людьми на противагу душогубам-нелюдам. «Ми єдині в любові, а вони розрізнені зневагою і суперечками. Нам освітлює шлях любов, а їм засліплює очі ненависть. Тому ми бачимо шлях правди, а вони – сліпці. Тому ми знаємо, що з нами Бог, а вони – слуги диявола», – підкреслює Митрополит Епфіаній, зауважуючи: слово «диявол», від грецького διάβολος, походить від διαβάλλω, що означає «розкидаю, сію розбрат, руйную, ображаю». Саме це й роблять наші вороги.
 
«Святитель Іоан Золотоустий пише: “Страшним є не падіння, а те, щоб, упавши, лежати і вже не вставати, щоб, творячи всяке зло і перебуваючи в безпечності, помислами розпачу не прикривати слабкість волі”. І навіть, якщо ми впали, то маємо згадати, що до цього ми були серед тих, хто стояв, а не лежав, – інакше як би ми тоді впали? Україна вже морально перемогла і наш український народ, наші новітні герої неодмінно довершать цю перемогу на полі бою», – наголошує Предстоятель ПЦУ.