Митрополит Епіфаній: Єднання можливе лише з тими, хто не заплямований ідеологією «русского міра»

Під час зустрічі з віцепрем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгою Стефанішиною, що відбулася 15 грудня 2022 року, Предстоятель Православної церкви України Блаженніший Епіфаній прокоментував міжконфесійні взаємовідносини та ситуацію з впливом Московського патріархату в Україні. Про це повідомляє пресслужба Київської Митрополії Української Православної Церкви (ПЦУ).

На зустрічі говорили про обставини повномасштабного російського нападу і розвиток інституту військового капеланства, а ще про необхідність створення загальнонаціонального меморіалу, присвяченого визначним історичним постатям, борцям за незалежність та захисникам України.

Відтак у розмові торкнулися і теми можливості об’єднання ПЦУ із УПЦ (МП). Митрополит Епіфаній зазначив: Україна – це демократична країна, тому не може йтися про примусове об’єднання конфесій, як, до прикладу, це відбувається в Росії незалежно від думки й бажання духовенства і вірних. Проте об’єднання із тими, хто просуває антиукраїнські настрої, неможливе.

«Ми як і раніше твердо виступаємо за єднання православних навколо Київського престолу. Однак таке єднання може бути лише добровільним і з тими, хто не заплямував себе відданістю злочинній ідеології “русского міра”», – наголосив Блаженніший Епіфаній.