Митрополит Епіфаній звершив читання Великого покаянного канону у Свято-Покровському Соборі

10 квітня 2019 року Блаженніший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України ПЦУ, звершив читання Великого покаянного канону преп.Андрея Критського у Свято-Покровському Кафедральному Соборі (вул. Грушевського, 2).


Нагадаємо, що у перший тиждень Великого посту (з понеділка до четверга) на повечір’ї Великий канон читають частинами, а повністю – у четвер п’ятого тижня на утрені. Блаженніший наголосив на тому, що дні посту – це унікальний час духовної весни:

“Тривають дні Великого посту. Молитви є більш тривалими. І Церква закликає нас до покаяння. Цей час ми маємо використати для користі нашого спасіння. Ці дні особливі – бо ми поєднуємо і молитву і покаяння. Ці дні приносять для нас користь духовну. Вони, немов є для нас духовною весною – оновлюємося і перероджуємося. Тому спільно об ’ єдналися у молитві. Я дякую Богові, що ми сьогодні молилися у  Свято-Покровському кафедральному соборі. Ми сьогодні звертаємося до Бога і звертаємося, щоб він почув нас. “Бо де двоє, чи троє зберуться в Моє Ім’ я – там Я серед них”, – казав Христос. Молимося, щоб Бог почув нас у важливий час для нас.

Ми сподобилися великого дару – автокефальної церкви.. Ми вдячні Богові за всі ті благодіяння, які Бог звершує у нашому житті. Тому дар свободи і незалежності ми повинні цінувати. Перед нами стоять виклики, які ми повинні пройти достойно.Перед нами стоїть вибір Глави нашої держави. Тому будьмо відповідальними. Нехай, Господь хай надалі буде нашим помічником. Тому я всім дякую за цю щиру молитву, Тривають яка сьогодні поєднала нас тут”.

Своє вітальне слово до Предстоятеля ПЦУ висловив Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій ПЦУ (Рудюк). Владика також вручив Блаженнішому ікону Почаївської Божої Матері, написану львівськими художниками Левом та Андрієм Дем‘янчуками. І наголосив, що вклонитися Кікській іконі, яку Предстоятель привіз із собою, віряни зможуть ще завтра і у Квітну неділю.

“Ви сьогодні наше Блаженство відвідали Град Лева. Прибули у дуже неспокійний час. Але разом з тим, серце стискається, що Ви сьогодні у Покровському нашому соборі звершили читання Великого покаянного канону Преподобного Андрія Критського. І подивіться, Ваще Блаженство, на віруючих людей які з початку молитви чекають на Вас Ваше Митрополиче Слово. Львів дуже подібний до Києва. Нині, Ви приїхали до нашого Граду, щоб відвідати нашу паству, яка Вас завжди чекає. І прибули під покровом Кікської ікони, яка є походженням з Кіпру. Хочу нагадати, що ще завтра ця ікона у Львові перебуватиме, а потім помандрує до Хмельницького і Тернополя. І ця ікона буде перед Страсним тижнем ще буде у нашому соборі. Тому всі віряни ще встигнуть вклонитися цьому образу”.