Митрополит Епіфаній звершив Панахиду біля могили Патріарха Мстислава

Про це інформує офіційна сторінка у Фейсбуці “Православна Церква України”. 

У крипті собору святого Андрія в Саут-Баунд-Бруку (США, штат Нью-Джерсі) похований Патріарх Мстислав (Скрипник). Його Святість є однією з найвизначніших постатей двадцятого століття, Великим Сином України, який присвятив своє життя служінню українському народові та розбудові помісної Української Православної Церкви. Він завжди позиціонував себе як переконаний прихильник ідеї утвердження автокефальної Церкви у незалежній державі.

Блаженнійший Митрополит Епіфаній та вся делегація Православної Церкви України не могли не віддати свою шану Патріарху Мстиславу в межах візиту до США: Предстоятель звершив панахиду біля могили видатного українця, під час якої лунали молитви за спокій душі Його Святості. Саме життя Патріарха Мстислава Скрипника було складним і сповненим перешкод: він пройшов горнило двох світових воєн, поразку української національної революції, трагічну загибель дружини та промислом Божим удостоївся чернечого постригу і єпископської хіротонії навесні 1942 року, далі архієпископ, митрополит, і врешті, перший Патріарх Київський і всієї України Мстислав. 18 листопада 1990 року в Соборі Святої Софії в Києві відбулася його інтронізація.

Непохитний у розхитаному світі, як писав про Патріарха Євген Сверстюк, він створив цілий осередок життя Української Православної Церкви в США. Засновник «українського Єрусалиму», Патріарх Мстислав, був організатором відомого духовного центру українського православ’я в Саут-Баунд-Бруку, який і по сьогодні для українців діаспори залишається особливим серцю місцем. У містечку збудовано церкву-монумент св. Андрія Первозванного, присвячену усім, хто загинув від Голодомору 30-х років та тим, хто віддав своє життя за справу свободи та справедливості, семінарію святої Софії, школу релігії й українознавства, велику бібліотеку.

Пам’ятаймо про неоціненний внесок Патріарха у становлення Української держави та Церкви. Нехай Всемилостивий Господь упокоїть його душу в оселях праведників. Вічна пам’ять!