Митрополит Епіфаній: “Різдво Діви Марії – радісне свято, бо у світ прийшла Мати всіх християн”

Сьогодні ми відзначаємо Різдво Божої Матері. Це велике радісне свято відкриває у новому богослужбовому році коло головних, дванадесятих свят. Нині радіє небо і земля, бо з народженням Пречистої Діви Марії людство отримало можливість спасіння, яке звершилося зокрема й через смирення і послух Богородиці, Вона сприяла звершенню великої Таїни Боговтілення.
Різдво Діви Марії було видатною подією, особливо у ньому була підкреслена воля Божа, адже Пречиста народилася у бездітних батьків. Господь звершив чудо, засвідчуючи від самого народження, що над Марією – Боже благовоління. Господь дав Її Своїй Церкві як заступницю всіх вірних. Вона стала надійним пристановищем для всіх, хто шукає спасіння. Вона стала Матір’ю всіх християн. Вона ‒ наша надія і радість, наша молитвениця і заступниця перед Господом.
Тож радіймо сьогодні, в світлий день Її Різдва! Прославляймо Пречисту Діву Марію, бо Вона усім Своїм земним життям, усім Своїм служінням являє нам приклад для наслідування та завжди надихає боротися зі злом як у світі, так і в нас самих – і досягати в цій боротьбі перемоги. За Її прикладом вчімося з відкритим серцем слухати Господа, розумно і смиренно приймаючи Його волю у нашому повсякденному житті. Пресвята Богородице, спаси нас!
Джерело: фб-сторінка Митрополита Епіфанія