Митрополит Філарет звинуватив керівництво Львівської області у бездіяльності щодо порушення прав вірян УПЦ МП

 

Митрополит Львівський і Галицький УПЦ МП Філарет  звернувся до начальника Львівської ОВА зі звинуваченням у бездіяльності і вимагає не перешкоджати вірянам УПЦ МП здійснювати богослужіння та припинити розпалювати ворожнечу до УПЦ МП. Про це митрополит написав вчора, 26 травня, на своїй сторінці у Фейсбуці.

“У деяких районах нашої області порушуються права віруючих, священнослужителів та релігійних громад Львівської єпархії УПЦ. Це відбувається з мовчазної згоди або іноді за участі посадових осіб та органів місцевого самоврядування, які, виходячи за межі своїх повноважень, приймають незаконні рішення про заборону діяльності релігійних громад, чинять тиск та сприяють захопленню храмів…Мовчазна згода керівництва області на порушення прав релігійних громад Львівської єпархії УПЦ призводить до розпалювання релігійної ворожнечі, що несе реальну загрозу життю та здоров’ю вірянам і священнослужителям”, – йдеться у зверненні, яке опублікував митрополит у Фейсбуці. 

Митрополит Філарет вважає незаконним забороняти діяльність УПЦ московського патріархату на Львівщині. Він також згадує інцидент у Свято-Воскресенському храмі Стрия Львівської області, де настоятелю протоієрею Володимиру Мандзюку вилили зеленку на обличчя під час літургії. Митрополит звернувся до Максима Козицького вжити всіх необхідних заходів. 

На це звернення вже відреагував очільник Львівської ОВА Максим Козицький.   Голова області наголосив, якщо найближчим часом не вирішать справу з діяльністю УПЦ МП, то ситуація в суспільстві лише загострюватиметься.

“Високопреосвященний Митрополит Філарет (Кучеров) має розуміти та враховувати суспільні настрої жителів не лише Львівщини, але й всієї України. Українці мають повне право ставити питання щодо існування в Україні релігійних організацій, керівний центр яких є на території країни-агресора та в країні, що розв’язала проти нас війну і вбила десятки тисяч мирних жителів. Громадська думка перебуває на межі своєї терплячості через війну, численні жертви серед мирного населення України та беззаконня, які чинять московські війська в наших селах та містах”, – пише Максим Козицький у телеграм-каналі.

Голова області також нагадав митрополиту, що “жодна громада Львівської єпархії УПЦ МП не виконала норм Закону України від 20.12.2018 № 2662-VIII щодо перейменування Церков, центри яких є на території країни-агресора”.