Митрополит Ігор очолив храмове свято монастирської обителі Василіянок у Словіті

Вчора, 15 липня 2020 року Божого, у празник Положення ризи Пресвятої Богородиці, монастирська обитель Сестер Василіянок у Словіті відзначила своє храмове свято. З цієї нагоди до монастиря прибув Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ Ігор (Возьняк), який разом з чисельними священниками звершив Архиєрейську Божественну Літургію.

Після Літургії відбулося святкове освячення води та спільна трапеза для усіх присутніх. Головним блюдом, що його приготовили на ватрі за старовинним рецептом, став козацький куліш, який радо смакували усі гості.
З нагоди цього свята до Словіти звідусіль прибули чисельні вірні, які у такий спосіб бажали підтримати сестер Роману та Вероніку, які вже понад два роки трудяться на славу Божу і доброго людських душ у цьому прекрасному селі.

Принагідно слід пригадати, що два роки тому на прохання Високопреосвященного Кир Ігора за сприяння п. Володимира Гірняка Львівська обласна рада повернула Сестрам Василіянкам їхню обитель, яка відноситься до найстарших жіночих монастирів у Галичині. Перша згадка про нього датується 1442 роком. У ХVI столітті монастир був зруйнований татарами. Відбудували його щойно у 1616 році.

Напочатку минулого століття ця обитель знаходилася під особливою опікою митрополита Андрея Шептицького та його рідного брата блаженного Климентія Шептицького, який певний час був духівником монастиря. Після нього і аж до своєї мученичої кончини духовну опіку над цим монастирем з благословення митрополита Андрея здійснював монах студит, відомий представник Студитської іконописної школи о. Роман Хомин. 14 жовтня 1944 року він загинув як капелян повстанської школи «Олені» УПА.

З ліквідацією УГКЦ радянським режимом у 1946 року Словітський монастир був закритий. У ньому окупаційна влада розмістила туберкульозний диспансер. Протягом усі років незалежності провід УГКЦ робив різні старання щодо повернення цієї обителі їхнім законним засновникам і власникам, одна безрезультатно. Сталося це можливим щойно у січні 2018 року.

На даний час Сестри Василіянки провадять активну діяльність з дітьми і молоддю у Словіті. У майбутньому планується відкрити при монастирі сучасний будинок для людей золотого віку.

Хто б мав бажання будь-чим допомогли Сестрам, будемо дуже вдячні!

Із фб-сторінки Синкела у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ о. Юстина (Бойка)