Митрополит Ігор спільно помолився з військовими капеланами у Гарнізонному храмі св. ап. Петра і Павла (ФОТО)

5 лютого 2023 року, у Гарнізонному храмі св. ап. Петра і Павла, відбулася подячна Архиєрейська Літургія, яку очолив Архиєпископ і Митрополит Львівський Владика Ігор у співслужінні Єпископа Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Владики Степана та духовенства храму.

У своїй проповіді Митрополит Ігор зосередив увагу на притчі про митаря і фарисея.

«Святий апостол і євангелист Лука описав притчу, яку Ісус Христос розповів присутнім навколо Нього та вказав на спосіб моління. Насамперед Господь вказує, що до храму слід входити на молитву. Одного разу, коли Ісус увійшов в храм і побачив там нелад, став протидіяти тому і так відізвався: “Дім мій буде молитовним храмом для всіх народів, ви ж його зробили печерою розбійників”», – зазначив Митрополит Ігор.

Владика Ігор підкреслив, що у храмі людина стає перед Богом, щоб порозумітися з Ним та просити Його допомоги у щоденному житті. Розмова з Богом нашими словами називається молитвою. Господь очікує почути голос свого народу, вислухати благання свого люду. Продовжуючи свою проповідь, Митрополит Ігор наголосив на тому, що Ісус вказує на фарисея, який практично не молився, а лиш вихвалявся перед Богом.

«Він представляв Богові свої заслуги, давання милостині та посту, – і це непогано, це слід чинити, бо так було приписано. Фактично фарисею непотрібно Бога, хіба, щоб Він споглядав на заслуги людини, що прийшла хвалитися своїми вчинками. Фарисей поклав на шальку терезів перед Богом хвальбу, але не молитву, бо він вважав, що нічого не потребує від Бога. “Ось, Господи, поглянь на мої добрі вчинки і захоплюйся мною, бо я праведний чоловік”, – судив фарисей. Він не тільки хвалився, але погорджував іншими, вказуючи на грабіжників, несправедливих та інших, і на митаря», – наголосив Архиєрей.

Протиставляючи образу фарисея постать митаря, Владика Ігор закцентував: «А митар вважав, що він немає що представити Богу, став здалека, роздумував про Божу доброту і милосердя та бився в груди, кажучи: “Боже милосердний, будь до мене грішного!” Сам Ісус вказав, що митник повернувся додому більше виправданий, бо понижував себе».  

На завершення Митрополит Ігор закликав всіх бути на молитві простими, покірними, стояти перед Богом, нікого не осуджувати, а лиш просити Господа, щоб прощав нам наші провини, за які каємося та перепрошуємо Його.

«А оправдання чи оцінку нашого моління залишаймо Богові, бо Він найкраще знає кожне людське серце. Благаймо Господа, щоб найшвидше завершив війну, яка точиться у нашій країні. Пресвята Богородице, будь з нашими військовими, перебувай постійно з нами», – закінчив свою проповідь Митрополит.

Після завершення Літургії Владика Ігор подякував вірянам та духовенству за спільну молитву та попросив щовівторка молитися і дотримуватися посту за наших військових.

З подячним словом до Митрополита Ігоря, Владики Степана, духовенства та вірян звернувся настоятель Гарнізонного храму св. ап. Петра і Павла отець Тарас Михальчук: «Преосвященніший Владико Ігоре, Преосвященніший Владико Степане, у свою чергу дуже дякуємо, що сьогодні ми разом. Ми дуже хотіли зустрітися з Вами, Владико Ігоре, Владико Степане, щоб розділити радість Євхаристії. Ваше благословення, ваша молитва – дуже велика сила. Дорогі брати і сестри, щиро дякуємо вам за те, що ви завжди поряд з нашими захисниками і захисницями. Нехай сьогоднішнє благословення Владики Ігоря і Владики Степана додадуть нам сили. Пам’ятайте про те, що перемога обов’язково прийде».

Отець Тарас підкреслив, що сьогодні унікально зустрілися два покоління Архиєреїв – Митрополит Ігор і Владика Степан.

«Свого часу батьківське довір’я до молодого священника сьогодні обернулося у велике благословення у цьому храмі, в якому ми молимося і маємо можливість всіляко підтримувати наше військо. Хай Господь береже усіх нас. Дякуємо всім отцям, які прибули. Дякуємо нашому хору, який возвеличив Божественну Літургію», – наголосив отець Тарас Михальчук.

Підготувала Юліана Лавриш