Митрополит Київський очолить Помісну Православну Церкву в Україні

Ñîôèÿ Êèåâñêàÿ
Ñîôèÿ Êèåâñêàÿ

Нову українську православну Церкву очолюватиме предстоятель із титулом Митрополит Київський, а не Патріарх. Про це повідомляє сайт “Українська правда”, на якому знаходимо проект статуту.

Слід зазначити, що отриманий редакцією документ є початковим варіантом статуту, який затвердив 29 листопада Синод Вселенського патріархату.

Правки, які за останні дні були в нього внесені спільною робочою групою УПЦ КП, УАПЦ представниками Московського патріархату та екзархами Константинопольського патріарха, в опублікованому документі не враховані. Але уже з цього проекту відомо, що на цьому етапі титул патріарха очільник нової Української Церкви не отримає, хоча сама церква стане автокефальною, тобто незалежною і рівноправною з іншими помісними церквами.

Синод нової Церкви, згідно з документом, має складатись із 12 архієреїв. Кожні півроку половина Синоду буде проходити ротацію, а термін повноважень члена Синоду складатиме один рік.

Предстоятеля автокефальної Церкви постійно обиратимуть на помісному Соборі.

Миро для нової Церкви на цьому етапі варитиметься Константинопольською церквою, але всі інші атрибути церковної незалежності Українська Церква отримує уже.

За матеріалами “Української правди”