Митрополит Мечислав: Через страждання інших люди відкривають свою увагу, своє серце і свою любов

До річниці повномасштабного вторгнення російського агресора Митрополит Львівський РКЦ Мечислав дав інтерв’ю ресурсу Vatican News, у якому поділився думками і переживаннями року війни.

«Наша Церква від самого початку війни відкрила не тільки двері церков, але також своїх парафіяльних, душпастирських осередків», – зазначив Архиєпископ. «Ми не тільки молилися, але також приймали біженців, переселенців, які втікали від війни зі Сходу, продовжуючи своє “паломництво” до Польщі, до Європи. І ми стараємося також і до сьогоднішнього дня приймати їх в своїх домах, своїх осередках, щоби вони почувалися як у себе вдома. Також організовуємо гуманітарну допомогу через наші знайомства, контакти в Польщі, в Європі. Телефонуємо, розмовляємо, просимо наших друзів, щоби ділилися з нами, бо тут, в Україні, є велика потреба».

Завдяки цій гуманітарній допомозі та молитовній підтримці, підкреслив єпископ, і отепер є можливість прийняти багато людей, зокрема дітей, а також допомагати ліками тим, хто постраждав унаслідок бомбардувань та обстрілів.  

Така підтримка є важливою не лише для переселенців, що знайшли прихисток зокрема й у Львові, а й для всіх вірних, які допомагають їм. «Це відкрило також і серця наших вірних на потреби інших. І часто я їм кажу, щоби ми не втомилися цим, бо все, що ми зробимо другій особі, це робимо так, як би ми робили це Ісусові. Він буде для нас нагородою. Я бачу, що страждання цих людей також впливають на наших людей, що вони стають досконалішими, відкривають свою увагу, своє серце і свою любов», – зауважив Митрополит Мечислав.

Відповідаючи на питання про те, чого потребують душастирі та ті, хто шукає духовної підтримки, Архиєпископ зазначив: найкраще вилікувати рани війни може тільки Господь. «Всі поранені, духовно і фізично, потребують опіки лікаря, піклування другої людини, яка буде кожного дня допомагати. Але ми знаємо також, що потребуємо духовної опіки, якою є Божа благодать. Я думаю, що не тільки психологічна допомога є потрібною, але щоб духовно поранені ставали перед Богом, щоби вони все сказали Богові, бо Він є єдиним лікарем душі і тіла, тільки Він може оздоровити з ненависті, з цього внутрішнього болю. І думаю, що якщо ми будемо ставати і приходити до Господа і просити, то це буде для них найкращими ліками», – зазначив владика Мечислав.