Митрополит Мечислав у день Воскресіння Христового: «Сьогодні все сповіщає, що Він живий»

9 квітня 2023 року львівська спільнота Римсько-католицької церкви в Україні відсвяткувала свято Воскресіння Христового. У Митрополичій базиліці Внебовзяття Пресвятої Діви Марії Пасхальну Святу Месу звершив Митрополит Львівський РКЦ Мечислав. Про це пише Львівська Архідієцезія РКЦ. 

Розпочалося святкування із Резурекційної процесії з Пресвятими Дарами довкола кафедрального собору. Участь у святковій ході та Пасхальній Месі взяли численні львів’яни. 

Під час Святої Меси Архиєпископ Мечислав  у своїй проповіді закликав усіх вірних нести Великодню правду про Воскресіння також у своє щоденне життя, до своїх родин і середовищ, передусім там де є біль і страждання. Митрополит звернув особливу увагу на подію Воскресіння, яке набирає особливого значення під час війни.

«Серед страху і страху, серед падаючих бомб, серед зруйнованих міст і сіл з нашої катедри у Львові кличемо до всіх – Христос Воскрес! Він переміг смерть! Сатана переможений! Ісус живий став перед апостолами в горниці і привітав їх словами: Мир вам! Незважаючи на війну, яка триває, у цей день Великодня ми хочемо повторити слова Воскреслого Ісуса та закликати – Мир вам, що воюєте на сході! Мир вам, хто живе серед руїн своїх домівок! Мир вам, що оплакуєте своїх близьких! Мир Тобі, Україно!» – наголосив Архиєрей.

Цей крик сьогодні є голосом відчаю та надії, зазначив єпископ. Це голос туги і надії, страждань і болю, які переживають свідки Перемоги – Воскресіння.

«За таких обставин ще раз у нашому житті, разом із Петром, Йоаном та жінками, ми стоїмо біля порожньої гробниці і заглядаємо всередину, щоб сказати: “Його немає тут – Він воскрес. Бо коли Він не воскрес, то віра наша марна”. І сьогодні все сповіщає, що Він живий. Наш спів, наша спільна молитва, дзвін наших дзвонів і, нарешті, наша святкова атмосфера».

Також Архиєпископ Мечислав побажав усім вірних мирних і спокійних Пасхальних свят.