Митрополит УПЦ МП у Львові порівняв рішення облради до сепаратизму  на Донбасі

У Львівській єпархії УПЦ МП обурились ініціативною Львівської обласної ради щодо ініціативи заборонити в Україні діяльність «Православної Церкви Московського патріархату».

Митрополита Філарета Кучерова обурило зокрема те, що «депутати Львівської облради також знову звернулися до Верховної Ради України з  проханням внести зміни до Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації”, щоб заборонити діяльність Української Православної Церкви Московського Патріархату».

Читайте також: Який статус отримала УПЦ (МП) після змін в статуті?

Як аргумент на свою користь Львівський митрополит УПЦ МП пише, що «що 27 травня 2022 року у м. Києві відбувся Собор Української Православної Церкви, на якому було проголошено повну самостійність і незалежність УПЦ від Московського Патріархату і прийнятий курс на здобуття автокефалії».

За його словами, «рішення, які прийняли депутати Львівської облради, є загрозою самим підвалинам існування України, так як підривають засади демократії і є антидержавними».

Читайте також: УПЦ – троянський кінь Московської патріархії в Європі

Водночас він вважає, що подібні рішення стали причиною сепаратизму на Донбасі, зокрема, він стверджує наступне: «ми вже бачили на Донбасі і зараз маємо наслідки, до яких це самоуправство привело – це сепаратизм і розвал державних інституцій».

Читатйте також: Реакція: в РПЦ проціджують комара, але ковтають верблюда

«Навіщо тобі хрест? Тут немає Бога, – говорили вони», – згадує пілот слова своїх катів

Фото: Митрополит Філарет Кучеров співслужить Наміснику Києво-печерської Лаври Павлу Лебідю (сторінка митрополита Філарета Кучерова в Телеграмі)