На BBC з’явився подкаст про українське Різдво

Британська радіостанція BBC Radio 4 на основі «Великої різдвяної книжки» випустила подкаст про українське Різдво. Про це пише Український католицький університет.
 
«Різдво несе незнищенність надії в часи найбільшої безнадії. Поки ми святкуємо це свято, нас не можна ні перемогти, ні знищити. Це повідомлення, яке Україна намагається донести до світу, святкуючи власне Різдво», – йдеться у описі до подкасту.
 
Подкаст про українське Різдво BBC Radio 4 підготували на основі матеріалів «Великої Книжки Різдва» Надійки Гербіш та Ярослава Грицака, а також воєнних сюжетів з України.
 
«Велика різдвяна книжка» вийшла у львівському Видавництві Старого Лева у 2020 році, а її скорочений англомовний переклад під назвою ‘A Ukrainian Christmas’ декілька тижнів поспіль займав перше місце на Amazon.com у двох категоріях “History of Ukraine” та “History of Eastern Europe”. Відтак це видання було визнано «книжкою місяця», і зараз воно залишається у топ-100 найкращих книжок про Різдво.
На зображенні може бути: книга та текст «CHRISTMAS»
Фото: фейсбук-сторінка Олександри Орлової
 
Книга Надійки Гербіш та Ярослава Грицака – це поєднання історичних фактів, роздумів про народження Бога, традиційних та комерційних символів свята, розуміння Різдва в масовій культурі тощо. Унікальність видання у поєднанні друкованої книги та детального бекґраунду, який можна дослідити за QR-кодом – це складові, що допомагають дорослим знайти правильні слова для обговорення психологічних моментів з дітьми та глибшого розуміння історичного контексту. Поєднання усіх цих елементів із прикладами сучасних українських реалій дало можливість сформулювати актуальний для світового слухача подкаст.
 

Прем’єра передачі відбулася 8 січня. У програмі можна послухати голоси обох авторів, а також владики Бориса (Ґудзяка), Іванки Димид, Оленки Джеджора та о. Юрія Щурка.

Прослухати подкаст можна за посиланням: