«На численні прохання парафіян»: Києво-Печерська Лавра переходить на новий календар

З початком цьогорічного Різдвяного Посту Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра почне використовувати новоюліанський календар, на який рішенням Архієрейського та Помісного Соборів Православна Церква України перейшла у вересні.

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив архімандрит Авраамій, виконувач обов’язки намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

«На численні прохання парафіян Києво-Печерської Лаври, з благословення Священноархімандрита Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Блаженнійшого Митрополита Епіфанія, з 15 листопада ( початок Різдвяного посту) Лавра переходить на використання новоюліанського календаря, який є основним для нашої Помісної Церкви», – зазначено в повідомленні.

Новину сприйняли позитивно, зокрема, чимало користувачів залишили під дописом архімандрита Авраамія схвальні коментарі: «Вірне рішення. Вітаю! Слава Богу за все! Слава Православній Церкві України!», «Слава Богу! Церква має бути єдиною, разом іти в ногу! Це буде вірно», «Це рішення на часі», «Слава Богу за Все! Чекали…дуже…» тощо.

Та є й протилежні думки. Зокрема, один із коментарів написав: «От такої! А говорили, що як Афон будете на старому(((. Засмутили!!!!». Ще один із читачів зауважив: «Встигли! Бо 25 грудня вся Україна святкуватиме. І темна Лавра була б вкрай недоречною».