На філософсько-богословському факультеті УКУ відбулася восьма конференція «Ad Fontes Liturgicos»

IMG_9200-1024x68925-26 жовтня 2017 року дослідники літургії з Польщі, Словаччини, Угорщини та України дискутували про джерела катедрального та монашого богослужіння.

У вступному слові учасників конференції привітав ректор УКУ о. Богданг Прах, який подякував Українському літургійному центрові у Львові за багаторічну працю.

Під час конференції своїми дослідженнями поділився свящ. Василь Рудейко, завідувач кафедри літургійних наук ФБФ УКУ. Зокрема, він розповів про давні згадки існування катедрального недільного чування, його сліди у візантійській утрені та можливість його оновлення.

“Теми, які обговорювали під час конференції, є надзвичайно важливими для літургійного життя Церкви, – наголосив Василь Рудейко, – адже, дотримуючись певних традицій, ми часто не розуміємо, чому є саме так, а не інакше. І тому місія нашої конференції є подвійною: дати знання, як було колись, але також дати перспективу і відповісти на запитання сучасників як може бути”.

IMG_9197_1-1024x669

У середньовічне літургійне життя Краківської катедри на Вавелі із її цілодобовою молитвою переніс учасників отець Януш Мієчковський, професор літургійного інституту св. Йоана-Павла ІІ в Кракові. Про духовні засади катедрального та монашого богослужіння та їх важливість при розрізненнях елементів сучасного говорив проф.Марцель Мойжеш із Прешовського греко-католицького факультету., що у Словаччині.  Зокрема він наголосив на небезпеці штучних розрізнень різних типів літургії та вказав на принципи взаємодоповнень одного типу духовності іншим. Про вплив монахів-василіян на богослужіння парохіяльних церков доповів представник Угорської богословської академії у Ніречгазі диякон Янош Ніріан. Із впливами львівських єпископів на звершення літургії у львівській митрополії 18-го століття познайомив учасників конференції проф.Ігор Скочиляс, проректор з наукової роботи УКУ.

Пшемислав Новаковський та о. Януш Мієчковський запросили учасників конференції провести її наступного року у Кракові, де святкуватимуть 50-ліття Літургійного інституту.

Джерело: https://ucu.edu.ua/