На фронті загинув львівський учитель і пастор Церкви Адвентистів Сьомого Дня

20 жовтня 2022 року на східному фронті загинув учитель молодших класів львівського ліцею «Просвіта» і пастор третьої громади Церкви Адвентистів сьомого дня у Львові Олександр Коберник. Про це повідомляє РІСУ.

За словами Ольги Ношин, представниці третьої громади Церкви АСД, Олександр Коберник прослужив пастором 19 років – спершу в різних населених пунктах Волинської області, потім – у Львові, де ініціював створення і став першим директором християнської школи – навчально-виховного комплексу «Живе Слово», а пізніше працював у м. Тячеві (Закарпаття) із християнською школою «Щасливе місто».

Олена Коберник, дружина полеглого, поділилась, що загиблий герой був улюбленцем дітей, працював із підлітками, опікувався Клубом Слідопитів – організацією, схожою до скаутської, у якій організував духовий оркестр. Здобув також медичну освіту медбрата-масажиста, останні два роки вчився на реабілітолога. «Тому, коли почалася війна, бажаючи послужити людям, Богові і Україні, і в той же час не порушити християнських принципів, вирішив піти медиком», — розповіла РІСУ Олена Коберник. 

28 лютого 2022 року Олександр Коберник записався добровольцем, служив старшим бойовим медиком роти. Загинув під обстрілами на Донецькому напрямку. «Його військові побратими сказали мені, що він був опорою для всієї їхньої команди. Великим трудягою і чудовою людиною», — поділилася пані Олена.

Нещодавно церковна громада почала збирати кошти на евакуаційне авто для роти Олександра Коберника. Зокрема, зауважила Ольга Ношин, за 2 дні було зібрано 300 тис. грн. «Авто, на яке ми назбирали з Божою допомогою, буде відправлене в його роту, щоб його колеги медики могли перевозити поранених», – наголосила дружина героя.

Спогадами про Олександра Коберника на своїй фейсбук-сторінці поділився начальник управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Андрій Закалюк:

«Це людина неймовірної щирості! Людина, яка дарувала щирість і вміла передати це своїм учням. Він був учителем початкових класів, класним керівником у нашому Ліцеї “Просвіта” Львівської міської ради. А це зараз – велика рідкість! Він був зачинателем і першим директором приватного ліцею “Живе Слово” Учора він загинув у бою з російськими окупантами…»

За словами Андрія Закалюка, Олександр Коберник служив на посаді старшого бойового медика, пішовши на війну відразу після повномасштабного вторгнення, щоб захищати спокій та вільне майбутнє своїх учнів. «Глибоко сумуємо разом з його дружиною, теж учителем, Оленою Коберник та ліцеєм “Просвіта”. Вічна пам’ять нашому Герою!» – наголосив Андрій Закалюк.