На Львівщині волонтери висадили понад 3 сотні кущів лаванди на підтримку літніх людей

У Борщовичах, що поруч Яричева у Львівській області, волонтери облаштували територію для вирощування лаванд. У період цвітіння відвідувачі зможуть помилуватися квітами, зробити світлини та просто відпочити. Вхід у «місцевий Прованс» буде платним. А вилучені кошти підуть на забезпечення місцевого пансіонату у Яричеві. Більше про доброчинну акцію розповіли  самі ініціатори проєкту ─ учасники ГО «Старість на радість».

Оксана Бриндзак – засновниця ГО «Старість на радість», яка діє вже чотири роки. Тут допомагають літнім людям,  які мешкають в геріатричних пансіонатах. За словами авторки проєкту, метою організації є залучити стареньких до дозвілля й забезпечити їх увагою.

«Ми проводимо такі акції, щоб  ощасливити людей старшого віку. Адже вони особливо потребують спілкування та різного виду розваг, а саме уваги від інших. Ідея з квітковим полем виникла невипадково. У кожного живуть спогади з дитинства, коли ми допомагали рідним на городі чи спостерігали, як ті пораються біля саджанців. Саме ця атмосфера, яку ми хочемо відтворити, поверне нас у дитячі спогади й змусить нас більше приділяти уваги людям поважного віку».

Подібних проєктів, що допомагають людям поважного віку, в Україні доволі мало. За словами співавторки Ганни Тарасюк більшість ініціатив  спрямовані на дітей та молодь, однак пенсіонери не менше потребують уваги. Тому їхня організація підтримує людей поважного віку не лише у Львові, а й поза його межами.

«Ми прагнемо чим більше охопити будинків із людьми похилого віку та потурбуватися про них. Більшість з  них є працездатними, просто не мають можливості себе реалізувати. В Україні чомусь мало взаємодіють з такою незахищеною верствою населення. Проте вони не менше за інших потребують підтримки й також хочуть бути залученими до ініціатив».

Саме у Борщовичах, неподалік Яричева, ростиме поле квітів. Адже тут діє пансіонат, допомогу якому ініціює громадська організація «Старість на радість». На ділянці поля волонтери вже висадили понад 3 сотні кущів лаванди, а також і декілька кущів півоній. Територія буде доступною для усіх охочих за певну плату. За словами авторок проєкту, частина вилучених коштів піде на підтримку будинку престарілих,  який сьогодні на стадії ремонту. А решту коштів витратять на розширення території новими кущами квітів.

Сюди також вільно приходитимуть самі мешканці пансіонату.  Вони зможуть також вирощувати й доглядати за кущами квітів. А з лаванди вони виготовлятимуть саше, які можна буде придбати усім охочим. Про ці та інші події учасники організації анонсують у соцмережах.

Підготувала: Наталя Стареправо, фото авторки, 1 фото Оксани Бриндзак