На мури храму св. Лазаря у Львові встановили відреставровані автентичні рельєфи XVII ст.

На стіну муру старовинного храму святого Лазаря, що на вулиці Коперника у Львові, встановили автентичні кам’яні рельєфи. Їх демонтували ще в 2017 році для реставрації. Після відновлення плити перебували в храмі через аварійний стан самого муру. Торік стіни також відновили і у середу, 28 жовтня, чотири рельєфи XVII століття повернули на їхнє місце. Про це інформує видання ZAXID.NET

 

Групу з польських і українських реставраторів очолювала Анна Кудзя. Вона відзначила, що це один з найцінніших об’єктів Львова початку XVII століття.

«Лазар повернувся на своє історичне місце. Прекрасний реставраційний проект поряд з однією з найцінніших будівель міського простору Львова початку XVII століття», — написала реставраторка у Facebook.

Очільниця міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко розповіла, що реставрацію кам’яних плит закінчили ще у 2018 році, після цього вони зберігалися у храмі.

«Зараз реставратори ще раз будуть покривати їх зверху гідрофобом і деякий час рельєфи будуть закриті фольгою. А потім маємо ідею, як забезпечити їхнє зберігання», — розповіла ZAXID.NET Лілія Онищенко.

Відреставрувати барельєфи допомогли Фундація культурної спадщини – неурядова організація з Польщі і Міністерство культури Польщі. Відновлені плити деякий час перебували у храмі, адже мур, на якому вони були раніше, також потребував відновлення. Разом з його укріпленням місто облаштувало біля нього терасу з відпочинковою зоною і пішохідно-велосипедною доріжкою. Відновили реставратори і криницю з левами, які колись стояли біля Ратуші.

Костел святого Лазаря — пам’ятка архітектури епохи Ренесансу з елементами готики, його збудував у 1634-1640 рр. архітектор італійського походження Амвросій Прихильний. Костел і прилеглі шпитальні будинки передали львівському дитячому хорові «Дударик». У храмі відбуваються богослужіння.

Джерело: ZAXID.NET