На подвір’ї Свято-Покровського кафедрального собору ПЦУ освятили пам’ятний Хрест на честь Томосу

Сьогодні, 4 жовтня 2019 року, на подвір’ї Свято-Покровського кафедрального собору ПЦУ, освятили Хрест на честь Томосу.  

Цій події передувала Архиєрейська Божественна Літургія.

4 жовтня Церква вшановує пам’ять великого святителя і церковного історика Димитрія Туптала, митрополита Ростовського. Цього дня тезоіменитство святкує очільник Львівсько-Сокальської єпархії Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський  ПЦУ Димитрій .
 

Звершив Архиєрейську Божественну Літургію  Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ   Димитрій у співслужінні із такими ієрархами: Митрополитом Львівським ПЦУ Макарієм, Митрополитом Переяслав-Хмельницьким і Вишневським ПЦУ Олександром, Архиєпископом Тернопільським і Бучацьким ПЦУ Тихоном,  єпископом Володимир-Волинським і Турійським  ПЦУ Матфеєм та собором духовенства. 

Митрополит Димитрій звернувся із словом до присутніх у якому наголосив: “Сьогодні відчувається, що наша Церква об’єднана” і додав:

” Якби сьогодні поставити запитання Митрополиту Ростовському і Ярославському Димитрію (Тупталу), чи він би був з Українською Церквою? Чи він би був за українську Церкву? Однозначно! Це був великий патріот своєї землі. Великий патріот. І те, що його житія у Москві повиправляли, багато-хто з істориків каже, що з цих житій забрали все, що могло вплинути на нього з українського боку. Він був великим проповідником, наставником. Тому у цей день, коли ми святкуємо його пам’ять, я хотів би звернутися із тим, що ми сьогодні на подвір’ї освятимо Хрест, який вже стоїть кілька тижнів. Ктитори, добродійники цього Хреста, не хотіли, щоб їх назвали, чи відзначили. Цей Хрест встановлено на честь Томосу, який був вручений нам у Константинополі 5-6 січня цього 2019 року. Це перший пам’ятник нашій такій великій події”, – підкреслив Високопреосвященний Владика Димитрій.

 

Сьогодні Митрополита Димитрія вітали присутні ієрархи, духовенство та парафіяни. Редакція видання “Духовна велич Львова” також долучається до привітань.