На свято Покрову у Соборі святого Юра коронували унікальну ікону Богородиці

Сьогодні, 14 жовтня 2022 року, в Архикатедральному Соборі святого Юра у Львові відзначили свято Покрову Пресвятої Богородиці. З цієї нагоди під час Архиєрейської Божественної Літургії коронували Вифлеємську ікону Богородиці, яку ще називають «усміхненою».

Святкову молитву у храмі очолив Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ владика Ігор. Під час проповіді владика наголосив, чому важливо просити Богородицю про заступництво:

«Сьогодні свято Покрови Пресвятої Богородиці – тієї, яка не один раз допомагала народам від нашестя ворогів чи хвороб. Загарбник під назвою “Росія” напав війною на наш край, нищить нашу державу, рівняє будівлі зі землею, не щадить святих храмів. Він забирає дітей і дорослих в полон, знущається над полоненими. Борімось із військовою пошестю “руского міра” і благаємо заступництва у Марії, щоб Вона захистила нас  і прогнала ворога з нашої землі». 

З нагоди Дня захисника та захисниці України владика Ігор подякував усім, хто сьогодні боронить суверенітет держави від російського ворога. Він згадав не лише про українських громадян, а й про іноземних добровольців.

«Серед наших захисників є також іноземці, один з таких є американський військовий, що загинув в Україні. Тут він отримав поранення та після одужання не повернувся додому, до дружини та п’ятьох діток, а продовжив захищати українську землю. За життя він говорив, що відчував поклик допомагати українцям, обороняючи землю від російського ворога. Дякуймо всім нашим захисникам та захисницям. Та молімось до Богородиці, щоб своєю материнською могутністю виблагала у Сина Ісуса Христа прощення наших гріхів та завершила війну, яка точиться в Україні», – додав владика Ігор. 

Опісля спільної молитви на подвір’ї храму відбулось освячення води. Також присутнім уділили повний відпуст, який в Соборі святого Юра звершується двічі в році: 6 травня, у день свята святого Побідоносця і Чудотворця Юрія, а також на свято Покрову Пресвятої Богородиці, престольного празника Архикатедрального Собору. 

Додамо, що сьогодні у Львові відбувається низка заходів з нагоди державного та церковного свят. Зокрема, на Меморіалі пам’яті Героїв Небесної Сотні співатимуть стрілецькі та повстанські пісні. На території облаштують місце, де можна буде зігрітись та попити теплого чаю, і просто поспілкуватись. Захід  розпочнеться о 18 годині, вхід безкоштовний.

Підготувала Наталя Стареправо

Фото авторки