На Сихові з’явиться перший парк духовної культури в Україні присвячений св. Івану Павлу ІІ

DSC_7323У Львові на Сихові створять парк духовної культури ім. Св. Папи Римського Івана Павла ІІ. За інформацією голови Сихівської районної адміністрації Ірини Маруняк, перші роботи в парку заплановано розпочати наприкінці вересня цього року.

«Сихівський район зараз інтенсивно розбудовується і мешканці звертаються, щодо облаштування громадського простору для відпочинку. У нас є 5 скверів, є парк «Залізні Води» і буде доцільно, щоб і тут гуляли сихівчани. Я думаю, що ми разом зробимо унікальний сучасний парк духовної культури, де можна буде оздоровити душу та серце» – запевняє голова Сихівської РА Ірина Маруняк

На сьогодні проект по об’єкту «Реконструкція парку імені Папи Римського Івана Павла ІІ» виготовлений та проходить державну експертизу. Проект передбачає комплекс заходів: будівництво за Церквою Катехитичної школи; будівництво за Катехитичною школою Бульвару ім. св. Папи Римського Івана Павла ІІ (ширина – 10 м); облагородження лісопаркової смуги з облаштуванням Хресної дороги (лісопаркова смуга за будівлею Сихівської РА).

Загальна вартість будівницва Бульвару ім. св. Папи Римського Івана Павла ІІ – 4,5 млн. грн. Термін реалізації – 2 роки (2015 – 2016 р).

Загальна вартість проекту – 50 млн. грн. Термін реалізації проекту – 5 років.

DSC_7364«Сьогодні дуже важливо, щоб людина була здоровою, щоб вона могла займатися спортом, відпочивати. І Сихівський район, як один з найбільших спальних масивів нашого міста, потребує великої зони відпочинку. І, власне, Бог так дав, що тут є цей прекрасний лісопарк, загалом він має площу 98 га. Ми собі поставили за мету з того лісопарку поступово робити парк. Роботи надзвичайно багато. Наразі робиться сам проект, він на експертизі. У бюджеті передбачено 1 млн грн. Надіємось, що ще коштами долучаться благодійники, багаті люди. В час виборів було б дуже мудро, щоб замість витрачання коштів на рекламу зробити щось корисне для людей. Я думаю, за наступних 5 років цей парк буде улюбленим місцем для відпочинку львів’ян. Біля парку є сквер, який носить ім’я Івана Павла ІІ, я думаю, це може бути прекрасне продовження цього скверу. Але ще раз наголошую, що має бути велика спільна праця всіх: львів’ян, громадських активістів, депутатів, які будуть обрані. Я думаю, з Божою молитвою ми цю справу зробимо» – зазначає міський голова Львова Андрій Садовий

Як розповів голова ради самоорганізації мешканців Сихова Іван Рудницький, є готовність меценатів долучитися фінансово до реалізації цього проекту. За його словами, вони даватимуть стільки ж коштів, скільки буде закладено для парку у бюджеті міста.

На думку ландшафтного архітектора, доцента кафедри ландшафтної архітектури Національного лісотехнічного університету Оксани Олейнюк-Пухняк, це буде перший парк духовної культури в Україні.

«Тут буде облаштовано Хресну Дорогу східнохристиянського обряду, яка міститиме  тактильне покриття, тобто буде пристосована до людей з особливими потребами. На найбільших вузлах у парковій зоні будуть розміщені мобільні кав’ярні. На площі понад 40 га буде розміщено мінімально 4 громадські туалети. Також буде прокат спорядження: велосипедів, лиж, роликів. У парк буде  мінімум 8 входів, пішохідний бульвар, який буде проходити попри церкву і вестиме до парку. Головний вхід буде розміщений збоку проспекту Червоної Калини. На майбутнє запланували облаштування  фонтанчиків, великої дитячої зони з атракціонами, навчальною та спортивною зонами» – розповідає  Оксана Олейнюк-Пухняк.

«Є люди, ніби і звичайні, але вони мають надзвичайний вплив на хід історії. Ми всі пам’ятаємо цей історичний візит святішого отця Івана Павла ІІ, що тепер святий. І початок добрий. Все почалося з того скромного скверу. Його любов до Бога, його любов до природи, його шлях, де він вчив бачити найбільшу вартість у тому світі  — людину. Ми хочемо долучитися до того, щоб усім було комфортно, добре. Я як священик свято переконаний, що це можливо тоді, коли тут буде духовний центр. Не лише парк для відпочинку сихівчан, а й для всіх львів’ян можливість в тиші, при співі пташок у парку сісти і послухати, як дивно присутній серед нас Бог. Це робить нас кращими. Це сповняє такою силою, що ми у любові один до одного можемо робити дива. Тому всіх закликаю долучитися до доброї справи, щоб ми йшли як добрі Божі діти, як українці, шляхом Христа до Воскресіння» – наголошує настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці о.Орест Фредина.

За матеріалами: city-adm.lviv.ua