На території УКУ освятили площу св. Софії Премудрості Божої. ФОТО

Територія студмістечка Українського католицького університету у Львові, що біля Стрийського парку, тепер має назву площа Святої Софії Премудрості Божої.
Сьогодні після загальноуніверситетської Літургії у храмі Святої Софії-Премудрості Божої, яку очолив владика Борис Ґудзяк, освятили площу з нагоди її перейменування.
 
На подію завітав міський голова Львова Андрій Садовий.

Захід приурочили 20-літтю візиту до Львова святого Папи Івана Павла ІІ та випускних урочистостей і посвяти нового Колегіуму УКУ.

«Продовжуючи тисячолітню традицію, наш університет поставив у своєму центрі храм Божої Премудрості. Ми – спільнота знань, компетенцій, технологій, але таких спільнот багато. Особливе покликання цього університету – це шукати не лише знання, не лише управляти інформацією, не лише вправно і ефективно панувати над даними. Наша спільнота покликана свідчити і служити. У цьому суть правдивої життєвої мудрості – коли знання перетворюються у любов. І тому знаменування цієї площі тим йменням підкреслює нашу місію, підказує нам мету нашого паломництва. Нехай почитання Божої Премудрості Святої Софії надихає нас. Нехай це паломництво, яке триває вже тисячу років, веде нас у наступне століття. Нехай благословення святого Папи Івана Павла ІІ, яке відбулося тут, є і буде з нами. Будьмо гідні цієї спадщини і плекаймо правдиву мудрість, а вона є тільки в Бозі», – зазначив владика Борис Ґудзяк.

Сьогодні, на території УКУ, ми бачимо плоди Божого задуму. У цьому переконаний міський голова Львова, Андрій Садовий.

“Ми не знаємо, що буде далі, але коли ти по життю йдеш з Богом, то ти завжди робиш дуже сильну річ. І навіть коли немає сил, грошей, Бог завжди допомагає. Тут немає жодної державної гривні – все це збудовано на пожертви тисяч і тисяч громадян Львова, України і світу. Напевно, нема іншого місця у Львові, де би було так багато Божої мудрості, і тут ця мудрість постійно прибуває, множиться, і дай Бог, щоби за років 20-30 ми гордилися не університетами минулого, а університетами майбутнього. Тому що тут твориться завтрашній успішний день міста, країни і світу», – зазначив у коментарі міський голова Львова Андрій Садовий”.

 Отець-ректор УКУ Богдан Прах підкреслив:

“Дякуємо Богові, що Він посилає мрійників серед нас. Ми спільно стаємо свідками Божого дива. Ми сьогодні величаємо Бога перед такою прекрасною святинею, на території площі святої Софії. Дякуємо усім, хто є біля нас. Ми відчуваємо Вашу підтримку”.

Додамо, що після освячення площі, у холі Центру Шептицького відкрили фотовиставку Інституту історії Церкви, присвячену 20-й річниці паломництва святого Івана Павла ІІ в Україну.

У публікації використано матеріали Львівської міської ради

Фото Наталі Стареправо, Оксани Бабенко