На Великдень до Гаю: Музей народної архітектури та побуту запрошує відсвяткувати Воскресіння Христове

Музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького традиційно запрошує на Великдень до Гаю.

«У світле свято Великодня ми вітаємо та гуртуємося, знайомимо з давніми традиціями і пригощаємо гостей! Будемо разом святкувати Воскресіння Христове, водити гаївки і веснянки та вчити давні танці разом із музичними фольк гуртами», – зазначають організатори.

Вироби народних майстрів, смаколики та музейні сувеніри можна буде придбати в облаштованих ятках.
 
Великдень
16 квітня, неділя
13.00-18.00
 
– «Гаївки для найменших» – Тут малечу вчитимуть водити «Жучка», стародавніх ігор та забавлянь (хата зі с. Либохора 1812 р.);
Гаївки з ОУМ «Спадщина» – жива традиція, що підтримується десятиліттями: водитимуть кривий танець, вербовую дощечку, струмок, подоляночку, хорти і вовки, царівну, мости, голубку. А також гратимуть в шума, моргалки, ременя, а хлопці ще будуватимуть вежу та слона (стодола зі с. Либохора, галявина біля озера);
Велика гаївка на галявині- за участю фольклорних та етно-гуртів Капела Д’горі, Етерія / Eteria, ДРИҐ – Традиційні танці та співи у Львові, NAZVA, спеціальний гість – Юрій Йосифович (головна галявина, біля дзвіниці зі с. Хоросно);
– Презентація збірника гаївок – Можна послухати, придбати збірничок і самим навчитися співати гаївок та веснянок (кошти від продажу збірничка йдуть на благодійну допомогу ЗСУ). Місце та час перезентації невдовзі буде повідомлено.
 
Обливаний понеділок у Гаю
17 квітня, понеділок
13.00-18.00
 
Велика гаївка на галявині – за участю фольклорних та етно-гуртів Пиріг і Батіг, BanduraGirl та Lemko Bluegrass Band (головна галявина, біля дзвіниці зі с. Хоросно).
 
Також учасників запрошують відвідати діючі виставки у музеї – виставочку писанок в малому залі «В укритті» та виставку живопису Уляни Нищук «Заквітчані» у школі зі села Бусовисько.
 
У програмі можливі зміни
Квитки на святкові дні невдовзі також будуть доступні онлайн. Оганізатори просять слідкувати за анонсами та оновленнями на офіційних сторінках Музею.